Kniha kódů a šifer Simon Singh E-kniha
Kniha kódů a šifer E-kniha
E-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátu PDF
199 Kč s DPH
Drsná severská krimi série BEZ KŮŽE nyní stojí komplet jen 389 Kč!
Více informací
Téma tajemných kódů a šifer - "nekonečný souboj mezi tvůrci a luštiteli" - láká lidi od nejstarších dob. V politice a válečnictví hrála utajená komunikace často klíčovou roli, její význam v informačním věku ještě stoupá a dotýká se zájmů skutečně každého jednotlivce, a to zejména ve svobodné společnosti. Singhova kniha mapuje historii šifrování i současný stav kryptologie a podrobně zpracovává klíčová a nejzajímavější témata. Díky přístupnému stylu a jasnému vysvětlení řady složitých šifrovacích systémů a algoritmů lze knihu doporučit každému zájemci o tuto nesporně zajímavou oblast lidské činnosti.
Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Argo.
- kategorie
-
E-knihy »
Odborná literatura »
Technická literatura
- Nakladatel
- Dokořán
- datum vydání
- 2009
- Jazyk
- čeština
- Počet stran
- 382
Jak si vede v knihy Dobrovský?
66507. v e-shopu | 67818. minulý týden
43. v Technická literatura | 42. minulý týden
Hodnocení a recenze čtenářů
5.0 z 5 5 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
-
5 z 5 hvězdiček Luboš Šlapanský
Vynikající historicko-odborná kniha, která seznamuje s historií a úlohou šifrování a dešiforvání komunikace. Kniha je schopná podat informace i laikovi a přečtete ji jedním dechem, což u podobných knih nebývá zvykem. Vzhledem k její unikátnosti doporučuji její přečtení, nebo zařazení do knihovny všem, které téma kódů a šifer zajímá.
Kniha, Dokořán, 2009, 9788073632687
-
5 z 5 hvězdiček Lucie
Skvělá kniha o krytpografii. Kniha se četla velmi rychle a človek ziskal zakladni pohled do historie kódovani a šifrovani včetne dešifrovani a jejich důsledky v dějinach.
Kniha, Dokořán, 2009, 9788073632687
-
5 z 5 hvězdiček Šárka
Tuhle knihu mi věnoval muž, který studoval matematickou bezpečnost, abych si něco přečetla o kódování a byla to trefa. Překvapilo mě, jak se dobře napsaná a čtivá.
Kniha, Dokořán, 2009, 9788073632687
Články, které stojí za pozornost
-
RECENZE: Dům panenek
-
RECENZE: Zapomeň na mě
-
Pandemie v čase pandemie
-
RECENZE: Jak přežít svého muže
-
Seriálový fenomém Bridgertonovi brzy v novém knižním vydání
-
RECENZE: Slepec
-
Dvacátá sedmá sleva pro Závisláky
-
RECENZE: Já jsem mysl
-
Porodní sestra z Osvětimi nyní jako audiokniha!
-
RECENZE: Dobrovolník
-
Bookcheck #32: Štvanice
-
RECENZE: Mukl