Kauza Odkolek E-kniha

Kauza Odkolek E-kniha

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Kniha „Kauza Odkolek“ je především o tom, jak pracují novináři, když se místo skutečných kauz stane jejich cílem „výroba“ mediální diskreditace konkrétních osob. Lucie Odkolek je přímým potomkem roudnické větve Odkolků, ze které pocházel i slavný český mlynář František Serafín Odkolek. V roce 2019 založila nadační fond Odkolek, který se měl… Přejít na celý popis

Petr Brož : Geostorky Geologie, lidé, katastrofy a hlavně příběhy. Petr Brož a Lucie Škodová se vrací a tentokrát to opravdu nebude Vesmírníček, ale fascinující příběhy pro dospělé čtenáře, pro milovníky vědy a skvělých knih o našem světě. Budete se smát, děsit i dojímat! Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Kniha „Kauza Odkolek“ je především o tom, jak pracují novináři, když se místo skutečných kauz stane jejich cílem „výroba“ mediální diskreditace konkrétních osob.

Lucie Odkolek je přímým potomkem roudnické větve Odkolků, ze které pocházel i slavný český mlynář František Serafín Odkolek. V roce 2019 založila nadační fond Odkolek, který se měl zabývat především mapováním historie jejích (s Františkem S. Odkolkem společných) předků. Události kolem ní ale nabraly zcela jiný a nečekaný směr, když začala poukazovat na skutečnost, že tzv. pekárny „Odkolek, zal. roku 1850“ nemají s tímto českým podnikatelem nic společného. Smyšleným příběhem o „šlechtičně z bulváru“, který statisícům důvěřivých diváků předložila redakce pořadu Reportéři ČT, jí byla ze dne na den nenávratně zničena pověst. Musí čelit neustálým urážkám těch, kteří uvěřili bizarnímu příběhu, který vznikl v redakci České televize.
Lucie Odkolek se zamýšlí nad okolnostmi a možnými důvody, které vedly k této mediální diskreditaci a předkládá pečlivě odzdrojovaná fakta, která ukazují, jak je nemožné dovolat se práva v případě, kdy se jedná o „pověst České televize“.

Sdílet 0

Nakladatel
Začněte žít
jazyk
čeština
Počet stran
189
datum vydání
1.01.2023

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

  • 5 z 5 hvězdiček Martin registrovaný uživatel

    Je to smutné, ale zajímavé čtení o tom, kam se dostala naše žurnalistika.

    E-kniha, Začněte žít, 2023,

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 129 Kč Nápověda