Drobky a střepy E-kniha

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Vladimír Kolár vydal několik knih inspirovaných prožitými událostmi ze svého raného dětství a dospívání, které vykreslil na pozadí společenského dění. V nové knize Drobky a střepy životní osudy pevně zasazuje do kontextu života v Praze, posléze na novém sídlišti v Ostravě, kde prožil většinu času do svých osmnácti let, i návratu celé rodiny do… Přejít na celý popis

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Vladimír Kolár vydal několik knih inspirovaných prožitými událostmi ze svého raného dětství a dospívání, které vykreslil na pozadí společenského dění. V nové knize Drobky a střepy životní osudy pevně zasazuje do kontextu života v Praze, posléze na novém sídlišti v Ostravě, kde prožil většinu času do svých osmnácti let, i návratu celé rodiny do Prahy. Rodina je po sedm let neúplná, autorův otec je prožívá v různých věznicích po nezákonném rozsudku za údajnou velezradu a sabotáž. Všechny tři děti žijí téměř normální život, obětavá máma je ochraňuje před drastickými nárazy reality, statečně řeší problémy, které se zdají neřešitelné. Cena je vysoká, pro záchranu rodiny obětovala svou úspěšnou literární dráhu, kterou zaměnila za práci ve velkoobchodním skladu, i své zdraví. Před očima nám ožívají nejen radosti a chvíle štěstí, ale i kritické životní okamžiky, vše na pozadí vznikajícího a rozvíjejícího se sídliště sousedícího s lesem a řekou Odrou, s jejími lužinami i nebezpečnými pozůstatky bitev druhé světové války.

Sdílet

Nakladatel
TZ-one
jazyk
čeština
Počet stran
248
datum vydání
1.01.2025

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

  • Kateřina Mandulová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Kniha Drobky a střepy autora Vladimíra Kolára mapuje dětství a část dopívání autora na budovaném sídlišti Stalingrad, dnes sídliště u Bělského lesa v Ostravě. Rodina se zde stěhuje z Prahy a záhy přijde o tatínka odsouzeném v politickém procesu na léta do kriminálu. Autorova maminka náhle zůstává sama s třemi malými dětmi na staveništi sídliště a musí čelit jak realitě náhlé životní změny, tak perzekucím vyplývajícím z manželova odsouzení. Autor vše vypráví z pohledu rostoucího dítěte a realitu padesátých let v Ostravě rámuje příhody malého kluka se dvěma sestrami. Humor střídá vážnou notu, vzpomínky jsou ale úžasné a míhá se v nich mnoho lidí své doby, kteří mohou působit zapomenuti, jejich význam však přerůstá i do dnešních dnů. Kniha byla skvělým čtením. Autor předkládá své vzpomínky srozumitelně, ilustruje dětství v Ostravě a smích čtenáře střídá zděšení nad šílenými nápady bandy dětí na staveništi plném stavebních strojů. Pokud se zajímáte o historii Ostravy, politické procesy nebo osobnosti kultury té doby, neváhejte po knize sáhnout. Jedná se o skvělé svědectví.

    Přečíst více
Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 269 Kč Nápověda