Popis

Bear Grylls je muž, který vždy vyhledával ta nejextrémnější dobrodružství. Znají a obdivují ho miliony lidí – jako hlavní postavu celosvětově oblíbených dobrodružných seriálů, jako úspěšného spisovatele či jako hlavu skautského hnutí – protože Bear Grylls přežil tam, kam se odváží jen málokdo. Nyní poprvé Bear vypráví o svém akčním životě.

 

Jeho otec ho už jako malého chlapce na ostrově Wight naučil lézt a plachtit. Netrvalo proto dlouho a Bear se už ve škole začal pouštět do dobrodružných nočních horolezeckých výprav. Jako teenager našel svou identitu a smysl života v lezení a bojových sportech, které nakonec zavedly mladého dobrodruha na úbočí mocného Himálaje či do výcvikového tábora velmistra karate v dalekém Japonsku.

 

Po návratu domů nastoupil do obávaného a náročného výběrového kurzu Britských zvláštních jednotek 21 SAS – a tato cesta ho zavedla až na samotné hranice fyzických i mentálních sil. A pak si Bear při hrozivé parašutistické nehodě v Africe natřikrát zlomil páteř. Nebylo vůbec jisté, jestli bude vůbec znovu chodit. Jenže ani ne za osmnáct měsíců po úrazu a navzdory prognózám lékařů stanul třiadvacetiletý Bear, jako jeden z nejmladších horolezců v historii, na vrcholu Mount Everestu. A to byl jen začátek jeho dalších, neobyčejných dobrodružství...

 

Bláto, pot a slzy je strhující a zábavnou povinnou četbou nejen pro adrenalinové závisláky, ale i pro salónní dobrodruhy.

 

***

 

Bear Grylls
Televizní dobrodružné show Beara Gryllse patří mezi nejsledovanější pořady na celé planetě. Odhaduje se, že se na ně dívá 1,2 miliardy diváků ze 180 zemí.

Bear napsal jedenáct knih a jako bývalý člen Britských zvláštních jednotek byl jmenován čestným korvetním kapitánem Královského námořnictva. Neustále podniká výpravy za extrémními světovými rekordy, při nichž už dokázal shromáždit 1,5 milionu liber na dětské charitativní projekty.

V nedávné době převzal Bear žezlo historicky nejmladšího náčelníka Skautského hnutí, čímž se stal hlavou 28 milionů skautů po celém světě.

Se svou ženou Sharou a třemi syny Jessem, Marmadukem a Huckelberrym žijí střídavě na holandském říčním člunu v Londýně a na malém opuštěném ostrově u pobřeží Walesu.

 

***

 

„Ostřejších chlápků, než je neohrožený lezec a dobrodruh Bear Grylls, mnoho nenajdete.“

Sun

 

„Nenapadá mě nikdo další, kdo by dokázal čelit výzvám a překonávat je takovým způsobem jako Bear Grylls.“

Generál Guthrie, velící plukovník jednotek SAS

Sdílet 0

Nakladatel
Jota
datum vydání
2018
Jazyk
čeština
Počet stran
400

Jak si vede v knihy Dobrovský?

71671. v e-shopu | 70269. minulý týden | 45632. nejlepší dosažené 14.04.2020

110. v E-knihy - Biografie, Autobiografie | 98. minulý týden | 73. nejlepší dosažené 24.01.2021

Hodnocení a recenze čtenářů

4.7 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Anonym

  Perfektní kniha kterou jsem přečetl jedním dechem.Beara mam rad a jeho dětství,dospívání bylo vtipně,moudře a napínavě sepsáno

  Kniha, Jota, 2018, 9788075653352

 • 5 z 5 hvězdiček Martin Šuster

  Bear je neskutečně odvážný a velký člověk. Ohromně ho oceňuji za jeho činy, které v životě dokázal. Do knihy jsem se doslova ponořil! Nejsem žádný velký čtenář, ale musím říct, že četba tohoto neuvěřitelného životního příběhu mě úplně vcucla a rázem jsem byl neustále přilepen u knihy. Všichni známe Beara jako člověka co dělá nemožné věci, riskuje se životem, pojídá nemožné a člověk si o něm říká, že snad nemá žádný pud sebezáchovy a strach. V knize však čtenář zjistí, že je úplně normální člověk (je pravda, že se spoustu štěstím). Pro to, kde je dnes musel spoustu obětovat a jeho cesta až sem byla hodně bolestivá. Bear je normální člověk, který má svou rodinu a své soukromí, které v knize trochu pootevřel. Kniha mi na něho dala úplně jiný náhled a myslím si, že mě i určitým způsobem dokázala v životě motivovat.

  Kniha, Jota, 2018, 9788075653352

 • 5 z 5 hvězdiček Roman Školoud

  Knihu Beara jsem jedním dechem přečetl asi za tři dny. Nebylo možno se od ní odtrhnout. Popisuje defakto celý svůj život, od dětství, rodiny po školu a jeho výběr do S.A.S. Třešničkou na dortu bylo potom vyprávění o výstupu na Everest, který zdolal jako nejmladší Brit. Povinná četba každého z fanoušků, troufám si říct i lidí, kteří Beara moc neznají.

  Kniha, Jota, 2018, 9788075653352

 • 5 z 5 hvězdiček Veronika K.

  Knížku jsem přečetla za dva dny. Je velmi dobře napsaná a ačkoli se jedná o autobiografii i napínavá:-) Beara máme doma rádi, ale rád si jí přečte i někdo, kdo o něm nikdy neslyšel. Za mě super.

  Kniha, Jota, 2018, 9788075653352

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora