Svět superhrdinů ožívá v našich obývacích pokojích!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Anastasja Vištalová Anastasja Vištalová

Svět superhrdinů ožívá v našich obývacích pokojích! - titulní obrázek

Epidemiologická situace si vyžádala mimo jiné i uzavření kin. Nicméně není třeba smutnit, popcorn lze sehnat v každém supermarketu, stejně jako něco dobrého k pití, no a o distribuci těch správných pecek ze stříbrného plátna přímo k vám domů se postarají světový streamovací giganti. O tom, že kino již není jen velké plátno se spoustou sedaček a lidí v sále jsme se v průběhu loňského roku přesvědčili již několikrát. S ideou přenést jedinečný kulturní zážitek do naších domácností přišlo poprvé studio Disney a jeho příkladu brzy následovali i jiní poskytovatelé streamovacích služeb.

V březnu a dubnu jsme se v našich luzích a hájích dočkali hned dvou významných premiér. Ano slyšíte dobře, premiér, a přitom jsme nemuseli ani vylézt z postele. „Liga spravedlnosti Zacka Snydera“ dorazila v půlce března a o měsíc později jsme byli svědky návratu Diany Princové, alias Wonder Women, která poprvé čelila své životní nemesis. Pokud se vám tento počin, který byl zasazen do osmdesátek líbil, tak vězte, že pokračování bylo již oznámeno. Kdož jste s touto novinkou neměl tu čest, tak na HBO GO je k dispozici s českým dabingem!

 

 

Ani Marvel Cinematic universe nespí!

Ano, i MCU odpovídá, a to opravdu slibně. Konečně jsme se dočkali vymodlené premiéry Black Widow, která poodhaluje osud Natálie Romanov (anglicky Natasha Romanoff), jedné ze superhrdinek z Avengers týmu. Ačkoliv snímek ještě není k dispozici, tak známe jeho přesné datum uvedení a tj. 9. 7. tohoto roku. Tohle už je na beton dané, pokud by se neotevřela kina v klasickém formátu, dočkáme se Widow na Disney+, služba bude i pro ČR dostupná na podzim, takže ani nás tento velkofilm nemine.

Vrátí se taktéž Tony Stark, nevstane sice z mrtvých, ale zdá se, že dcera převezme jeho odkaz a bude pokračovat v boji se zlem. Po jejím boku by se měla zřejmě objevit i Mrs. Marvel, alias Kamala Khan, kterou zatím známe ze stejnojmenných komiksů či videohry „Avengers“. Právě Kamala by měla dostat samostatnou seriálovou sérii, která započne věk takzvaných mladých Avengers. Nová filmová sága na sebe zřejmě nenechá dlouho čekat. Stejně jako propojení s osudy starých známých:  „Loki“, „Wanda Vision“, či „Falcon a Winter soilder“, to jsou jen střípky seriálových mini sérií, které mají za cíl vyplnit naše mezery v super hrdinském universu!

Netflix zpečetil obchod století a nyní vlastní Sony!

I Netflix nechtěl být stranou v tomto neobyčejném maratonu a před nedávnem oznámil, že koupil exkluzivní autorská práva na Spidermana. Je tak zcela jisté, že si Petera Parkera užijeme jak v kině, tak i večer u televize. Mimochodem třetí díl „No Way Home“ se již natáčí, a tak bychom se svými oblíbenými protagonisty měli snad letos setkat.

Otázkou nicméně zůstává, kdy do „hmyzí“ dimenze promluví i Miles Morales, který si nedávno střihl velice vydařený debut na herních konzolích. Osobně velice doufám, že se jeho skvělých bioelektrických dovedností brzy dočkáme i v nějaké sólo snímku!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet