Seznamte se s osobnostmi, které v nás stále „žijí“

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Markéta Veselá Markéta Veselá

Seznamte se s osobnostmi, které v nás stále „žijí“ - titulní obrázek

Pokud vás zajímají technické a humanitní obory, historie, aktuální současné dění, zajímavosti s přesahem do dnešní doby, jenž je propojeno nevšedním estetickým zážitkem, který ve vás nechá velmi dlouho své dozvuky, pak by vám rozhodně neměly uniknout dvě velmi povedené obrazové publikace s názvem Nejvlivnější osobnosti naší doby a Nejvlivnější ženy naší doby.

 

 

Dlouhé devatenácté století

Obě knihy vám představí významné osobnosti, které bořily stereotypy a hranice své doby. Jejich počátky sahají do hluboké minulosti, nicméně samotné knihy nám představují osobnosti od dlouhého devatenáctého století, které jsou nejvýznamnějším kořenem následujícího století, jehož tempo je nepolapitelné, neboť dochází k velkým objevům, společenským změnám a rozvoji komunikaci, která vrcholí naší specifikovanou dobou online světa a virtuální realitou.

Osobnosti, které překročily své hranice

První publikace, Nejvlivnější osobnosti naší doby, vás provede světem vynálezce Thomase Alvy Edisona, představí nám otce psychoanalýzy Sigmunda Freuda, dále nás provede prostředím umění a filmu, kam neodmyslitelně patří bratři Lumiérovi, Pablo Picasso, Walt Disney. Zajímavou součást tvoří politické osobnosti jako Winston Churchill, přičemž se témata nevyhýbají ani Adolfu Hitlerovi či dalším jiným osobnostem. Současné století pak prezentuje Stephen Hawking a celkový výčet osobností je pak zakončen Markem Zuckergergem.

 

 

Ženy, které dobyly svět

Druhá publikace s názvem Nejvlivnější osobnosti naší doby je naplněna odvážným duchem, který na vás dýchne, jakmile spatříte první stránky. Najdete zde totiž význačné ženy, které svým způsobem určily naše současné postavení a působení ve společnosti.

Spektrum mimořádnosti

Knihou vás provedou mimořádné ženy, které svým životem bořily mýty, stereotypy a předsudky, což je právě to podstatné v jejich konání. Kniha spojuje osudy žen, které se věnovaly nejen humanitním vědám ale i těm, které právě překonaly technické pokroky a vynálezy a posunuly různá odvětví vědy zase o podstatný kus dopředu. Při čtení poznáte nejen zákulisí slavných “femme fatale” a módy v postavách Coco Chanel, Mary Quant, Mata Hari, ale seznámíte se s významnými myslitelkami jako je Maria Montessori, Simone de Beauvoir, spisovatelkami Virginii Woolf, Agatha Christie, ale i pilotku Amelii Earhart, ikonu art deca Tamaru de Lempickou, objevitelky a vědkyně jako Rosalind Franklin, proslulé političky Margaret Thatcherovou, královnu Alžbětu II. či Simone Veilovou. Sportem vás provedou Roberta Gibb, Billie Jean King. Dále nemůže chybět ani jméno jako Malála Jusufz, která se stala symbolem neuvěřitelné odvahy, která pomáhá měnit svět.

Vizualizace krásy

Příběhů je v knihách opravdu rozličné spektrum. To, co tyto příběhy skvěle spojuje jsou nádherné fotografie, které s chronologickým historickým vývojem mění černobílost za barevné snímky, které jakoby ukazovaly barevnost a otevřenost našeho současného světa. Takové, který boří mýty a posunují nás stále dopředu. A navíc v nás nechávají pocit nejen hlubokého filozofického zážitku, ale taktéž estetického.

Po přečtení knih budete mít pocit, že i vaše postavení je jedinečné, přestože nejste nositelem žádné ceny nebo objevitelem něčeho významného. A proč? Protože vybrané osobnosti ukazují jejich nejdůležitější myšlenky a postoje. A především to, že byly schopné proměnit svoje ideály, hodnoty, cíle a sny ve skutečnost. A tím ukazují, že možné je vše. A že naše síla spočívá v touze a potřebě být přínosem, jenž je hybatelem celé společnosti.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet