Opět vychází kalendář Všechno je normální - pomáhejte s námi!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Karin Vápeníčková Karin Vápeníčková

Opět vychází kalendář Všechno je normální  - pomáhejte s námi! - titulní obrázek

Kalendář Všechno je normální je nejen finanční podporou pro osoby trpící Alzheimerovou nemocí, ale také osvětou veřejnosti. Již v loňském roce se těšil velké oblíbenosti, a proto převlékl kabát a opět je tady! Nové fotografie, nové známé tváře i nové netradiční situace.

Nadační fond Seňorina založila Jarka Švarcbachová a řídí se heslem: Pomáháme lidem s Alzheimerovou chorobou prožít ještě radostný život. Společně s herečkou Činohry Národního divadla Martinou Preissovou, která je patronkou fondu a iniciátorkou projektu, připravily kalendář, ve kterém jsou zachyceny známé české osobnosti ve velmi netradičních situacích. Ty mají lidem ukázat běžný život člověka trpícího Alzheimerovou nemocí a hlavně potvrdit heslo, že pro něj může být opravdu všechno normální.

Kalendář pokřtíme v našem knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí 22, a to 20. 9. 2018 od 17 hodin. Těšit se můžete na spoustu známých tváří, které uvidíte na fotografiích.

Svou tvář letos kalendáři propůjčili a před fotoaparátem Jana Hrdého pózovali Viktor Preiss, Lucie Juřičková, Svatopluk Skopal, Jiří Štěpnička, Dominik Hašek, Jan Vlasák, Radek Jaroš, Jiří Hálek, Taťjana Medvecká, Dana Syslová, Saša Hemala, Ivan Trojan i Martina Preissová. Třináct nových netradičních situací, jako splést si pěnu na holení se šlehačkou, vyrazit v županu do ulic či vařit svíčkovou ze svíček, vtipně a přitom konkrétně ukazují problematiku nemocných, přiblížují lidem Alzheimerovu nemoc a popírají představu o tom, co všechno je normální.

Koupí kalendáře můžeme pomoci a zároveň pochopit, v jak svízelných situacích se nemocní nachází a s čím musí jejich rodina bojovat. Zdánlivě běžný život je pro spoustu osob neobyčejně komplikovaný a je jen na nás, do jaké míry k této problematice nebudeme lhostejní, ale pokusíme se nemocné podpořit.

Pomáhejme proto společně a ukažme, že pomáhat si je normální. Těšíme se na vás již 20.9., kdy si o celém projektu i zábavných situacích během focení budeme povídat a slavnostně kalendář pokřtíme.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet