Toskánské věže. Chytlavý příběh nejen pro milovníky historických románů

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Darina Krejčí

Toskánské věže. Chytlavý příběh nejen pro milovníky historických románů - titulní obrázek

Příběh mladé svérázné ženy - malířky, zasazený do prostředí středověkých italských měst, upoutá nejen romantické duše, ale i milovníky výtvarného umění a starých řemesel. Román Toskánské věže je příběhem mladé ženy, která se odváží vykročit vlastní cestou a prosadit se v muži ovládaném malířském umění a řemesle.

Talent v hlavní roli

Sofia, dcera věhlasného malíře Barducciho, žije v rodném San Gimignanu provdaná za sobeckého a ješitného obchodníka se šafránem, ale tajně touží prosadit svůj talent v malířském umění, do nějž ji svéráznou výchovou zasvětil otec.

Ten však nečekaně umírá a dceru už stihne pouze vybídnout, aby svůj sen nevzdávala a nepromarnila tak dar od Boha, kterého se jí dostalo. O pár měsíců později se v Sieně objevuje otrhaný mládenec, a žádá o práci v malířské dílně Maestra Manziniho, bývalého přítele Antonia Barducciho...

Toskánské věže spojují hrdinčinu silnou osobnost s důkladně nastudovaným prostředím a přesvědčivými postavami, které skvěle zapadají do pestrobarevné mozaiky Itálie čtrnáctého století, jež bylo obdobím velkých zvratů v celé Evropě. Stylově sestavená zápletka plná kliček a zvratů téměř nedovolí čtenáři knihu odložit.

Sympatická hrdinka

Naprosto souhlasím s poslední větou v úvodní anotaci příběhu. Když jsem začala knihu číst, okamžitě se mi zalíbila a já ji nechtěla odložit. Velmi jsem si hrdinku oblíbila a fandila jsem ji. Autorce, Carol M. Cramové, se skvěle podařilo mě vtáhnout do příběhu, prožívat každou chvíli s hlavní hrdinkou Sofií, smát se i plakat spolu s ní.

Kniha se řadí mezi historické romány, ale vůbec se nemusíte tohoto žánru bát. Nejsou zde žádné sáhodlouhé pasáže přeplněné letopočty, které by vám nedávaly smysl. Na stránkách najdete pouze a jen perfektní příběh, který odkrývá to, jakým způsobem lidé žili ve středověké Itálii. A autorka to dokázala popsat naprosto úžasným, poutavým způsobem. Jaké postavení měly ženy v domácnosti, jakou měly možnost pracovat, jak se musely chovat a jakým způsobem mluvit s jinými lidmi.

Sofia udělala pár kroků, zastavila se a zhluboka se nadechovala. Verbena a růže, máta a levandule, broskve, všechno voňavé a vyhřáté pozdně letním sluncem.

 

 • Toskánské věže

  pevná vazba

  Příběh mladé svérázné ženy – malířky, zasazený do prostředí středověkých italských měst, upoutá nejen romantické duše, ale i milovníky výtvarného umění a starých řemesel. Román Toskánské věže,…

  311 Kč

  348 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Příběh vás dostane

Je to naprosto brilantní román, který mne uhranul, získal si mé srdce a dlouho na něj budu vzpomínat. Sofia, jakožto hlavní hrdinka, byla skvělá postava, která věděla co chce. I přes pochybnosti a překážky, které jí do života stavěli nejen lidé okolo, ale hlavně osud, dokázala jít dál a snažila se naplnit svůj sen.

Toskánské věže jsou čtivé, opravdu vás chytnou a nepustí, dokud nedočtete. Je to prvotina autorky a pokud se jí podařil napsat takto výborný příběh, jsem opravdu zvědavá, jaký bude její další počin. Laťku si teď nasadila opravdu vysoko.

Kniha je napsaná tak dobře, že se čte sama, čím více slov máte přečtených, tím více vás zajímá, jak to bude pokračovat. Carol M. Cramová dokázala do jednoho příběhu dostat vše – od napětí až po romantiku. Doporučuji všem, kteří mají rádi historické romány, ale také těm, kteří hledají příběh, jenž bude něčím výjimečný, těm, kteří hledají příběh, za kterým se bude ukrývat něco víc. Tento si určitě vaši pozornost zaslouží.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy