Skoro úplně normální – aneb klasický život v šedých tónech!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Anastasja Vištalová Anastasja Vištalová

Skoro úplně normální – aneb klasický život v šedých tónech! - titulní obrázek

Effie je ztroskotanec, ve svých osmadvaceti stále bydlí pod jednou střechou s rodiči ve starém dětském pokoji. V průběhu dne dělá knihkupkyni v lokálním knihkupectví a přes noc zahání žal, zahořklost a neúspěchy levným krabicovým vínem. Dny, kdy snila o růžové budoucnosti a princi na bílém koni jsou nenávratně pryč. V současné době bude ráda, když se jí podaří bez újmy dožít do večera, ona totiž problémy nejen přitahuje, ale také je vytváří. Zkrátka a dobře, většího smolaře skutečně nikde nenajdete.

Jo, všechny ty drobné zářezy ve stylu dostudovat vysokou školu, najít si povolání i druhou polovičku jsou sice moc fajn. Nicméně žádné motivační proslovy vám nepomohou napravit vaši existenci, když je všechno, čeho jste kdy chtěli dosáhnout na míle vzdáleno realitě. Avšak náhle se zjeví on, statný blonďatý rytíř, který dokáže nahlédnout pod slupku nevraživosti a probudit v Matyldě její lepší já, které se nebojí riskovat, zkoušet nové věci a pracovat na splnění kýžených cílů.

 

 

Román ve stylu Jojo Moyesové je ideální pohádkou pro dospělé s trochou přidané hodnoty!

Inteligentních románů pro ženy lze v dnešní době nalézt celou řadu. Ovšem zkuste si mezi všemi těmi tituly najít něco, co jen tak nedostanete z hlavy. To už zní jako větší oříšek, že? No, je nutno podotknout, že tento počin se skutečně řadí mezi dílka s určitou morální proměnou, u kterých si nejen příjemně odpočinete, ale zanechají ve vás i nějaké to cenné životní moudro.

Spisovatelka rozhodně umí psát, to se jí upřít nedá. Kromě barvitě vykreslené dějové linie tu natrefíte i na rozličné narážky v podobě kultovních filmů, hudebních skladeb, či sportovních událostí. Během čtení vám tak příběh bude doslova ožívat před očima. Ony drobné detaily jen přidávají na realističnosti a uvěřitelnosti. I styl, kterým je tohle psané si zamilujete, čtivost se špetkou ironie, sarkasmu a trefných poznámek hlavní hrdinky se vám snadno dostane pod kůži. Prostředí maloměsta ve spojitosti s nějakou tou lidskou záhadou působí jako dobré kulisy pro nadprůměrný romantický skvost.

Dámy, tohle je ideální společnice do nepohody!

Za zmínku stojí především sama hrdinka, jež není sexy úžasná řecká bohyně, které se sláva i věhlas doslova sypou k nohám. Je to obyčejná, lehce zapšklá a průměrně vypadající slečna, které sice táhne na třicet, ale stále ještě neví, co sama se sebou. Je skvělé, že se Hannah Sunderland nebojí vstoupit na pole neorané a svým příznivcům servíruje trochu nevšední, leč běžně se vyskytující charakter. Poněvadž nadpozemsky krásná, úspěšná a bez poskvrny, hm, která z nás může říct, že je přesně taková? Ruku na srdce, žádná, ale průměrná žena s vlastními problémy? Jo, to už je více pravděpodobné. I když Meh umí potrápit vaše nervy a brnká vám na ně téměř neustále, stejně jí ve výsledku ty palce držet budete!

Tato milá, ale neotřelá jednohubka s vámi udělá divy. Rozbouří všechny emoce ve vašem těle. Chvíli se budete culit jako měsíček na hnojišti, v dalším okamžiku bulet jako želva a v některých pasážích se budete přemáhat, abyste knížku vzteky nerozcupovali. I tak ovšem v konečném výsledku zůstane spokojeni. Pár chyb, včetně nedotaženého závěru by se tu jistě našlo, ale na dojmu nikterak neubírají. Tahle papírová kamarádka s názvem Skoro úplně normální potěší všechny ženy i mladé dámy, to mi věřte!

 

Hodnocení: 73 %

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy