Jaké jsou Sedmilhářky?

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Daniela Dohnalová

Jaké jsou Sedmilhářky? - titulní obrázek

Sedmilhářky talentované autorky Liane Moriarty zavádí čtenáře na předměstí ospalého australského města. Když zde přijíždí mladá nejistá maminka Jane se svým malým synem Ziggym, doufá, že zde najdou nový a klidný domov.

Ustrašedé myšky Jane se ujme rázná a dobrosrdečná Madeline, neohrožená bojovnice za spravedlnost. Když je Janin syn Ziggy hned první den ve školce obviněn, že škrtil jednu z holčiček, vůči Jane a Ziggymu se postaví paničky z celého města. Madeline, která se vyžívá v konfliktech a bojích za slabé, rozehraje s nenávistnými ženami z města velkou odvetu.

Konflikt, kde na jedné straně stojí Jane, Madeline a jejich další kamarádka, půvabná Celeste, a na druhé ostatní matky z města, začíná postupně odhalovat nehezké skutečnosti. Každá z udržovaných dámiček s dokonalým vystupováním skrývá velmi nehezké tajemství.

Ženský román, který začíná nevinně jako šarvátka mezi několika znuděnými matkami, postupně odkrývá tak vážné jevy jako je domácí násilí, šikana, sexuální úchylky a nakonec i vražda.

 

 • Sedmilhářky

  kniha

  Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a…

  279 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Autorka Liane Moriarty, která vyprávění začíná velmi poklidně, stejně jako poklidně plyne čas na předměstí, postupně přidává na intenzitě, příběh se zrychluje a ústí v detektivní zápletku s mnoha nečekanými zvraty. Jakmile kniha nabere tempo, už vás nepustí. Spisovatelka umí tak skvěle tvarovat a splétat zápletky a napínat čtenáře do poslední chvíle, že jsem posledních 80 stran dočítala ve vaně se studenou vodou.

Pokud bych Sedmilhářky měla vystihnout jedním slovem, pak bych použila výraz nepředvídatelnost. Právě díky nešablonovitým zápletkám jsou knihy Liane Moriarty tak působivé.

Kniha Sedmilhářky se staly předlohou pro minisérii HBO s hvězdným obsazením v podobě Reese Witherspoonové a Nicole Kidmanové.  

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet