Pomsta & rozbřesk. Napínavé převyprávění Tisíce a jedné noci

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Tereza Dvořáková

Pomsta & rozbřesk. Napínavé převyprávění Tisíce a jedné noci - titulní obrázek

Kniha Pomsta & rozbřesk je stejně jako Dvůr trnů a růží nebo Stínová královna další povedený retelling, tentokrát na motivy pohádky Tisíce a jedné noci.

Zde se setkáme s krásnou, tvrdohlavou a kurážnou Šeherezádou al- Chajzurán, která se rozhodne postavit mocnému, chladnému a nebezpečnému králi Chálidovi Ibn al – Rašídovi.

Krásná Šeherezáda a uhrančivé příběhy

Pohádkový příběh vypráví hlavní hrdinka Šeherezáda. Skládá se z prologu a jednotlivých kapitol, ke zpestření děje slouží dopisy. Autorka v textu k vyjádření myšlenek používá kurzívu. V knize nechybí ani mapa Chorásánu a součástí je i slovníček pojmů, aby se čtenář neztratil v neznámém jazyce. Takže se například dozvíme, že „delam" je důvěrné oslovení, doslova „moje srdce“.

Obávaný a zároveň nenáviděný mladý král si bere každou noc jinou mladou dívku, aby ji za svítání nechal popravit. Šeherezáda přišla kvůli bezcitnému panovníkovi o svoji milovanou kamarádku, a proto se rozhodne pomstít.

 

 • Pomsta & rozbřesk

  pevná vazba

  V napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci si násilnický kalif bere každou noc novou dívku a hned ráno ji nechává pověsit. Když takto skončí i šestnáctiletá Šíva, rozhodne se její přítelkyně…

  329 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Dobrovolně se přihlásí na místo budoucí vládcovy ženy. Pokusí se Chálida uhranout pomocí příběhů, které nikdy nedovypráví do úplného konce. Šází se snaží zaujmout krále a nalézt jeho slabinu, ale čím déle s ním je v paláci, tím lépe ho poznává a tím více se všechno zamotává.

Některé věci v našem životě existují jenom na prchavý okamžik. A my je musíme nechat odejít, aby svítily na jiných nebesích.

Lákavá vůně orientu

Moc se mi líbí celkové zpracování knihy. Působí orientálně a úplně mě přeneslo do honosného paláce kalifa. Celkovému dojmu pomohla i neobvyklá jména.

Příběh plný nenávisti, nespravedlnosti, odhodlání, lásky, ale i intrik a magie. Pomsta & rozbřesk má velmi čtivý děj, který má čím zaujmout, jedinou nevýhodou spatřuji v tom, že má otevřený konec a my tak musíme ještě dlouho čekat na pokračování, které si já osobně nenechám ujít.

Renée Ahdiehová je mladá americká autorka, která žije v Severní Karolíně s manželem a psem. V dubnu 2016 vyšlo v Americe pokračování příběhu o Šeherezádě, snad se ho brzy dočkáme i u nás. Renée kromě psaní ráda vaří a tančí salsu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy