Vydejte se s vrahem na Noční lov. Další bestseller Roberta Bryndzy

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Zuzana Moravcová

Vydejte se s vrahem na Noční lov. Další bestseller Roberta Bryndzy - titulní obrázek

Je horká letní noc. Starostlivá matka vchází do domu, aby nakrmila kočku svého syna. Namísto poklidného večera ji však čeká šok a zřejmě nejhorší okamžik života. Na posteli leží bezvládné tělo jejího syna, lékaře.

Je nahý a okolo hlavy má utažený igelitový pytel. Výsledky pitevní zprávy ukazují, že oběť měla v těle drogu… O pár dní později je nalezen další mrtvý muž. Jelikož stopy z místa činu vykazují takřka identický modus operandi jako u předchozí oběti, závěry zní jasně – zdá se, že ve městě řádí sériový vrah.

Jak se stát vrahem

Noční lov

Robert Bryndza

329 s DPH

Skladem

Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její tým má před sebou další zapeklitý případ. Vrah si totiž zatím vede velmi dobře a nezanechává po sobě žádnou stopu. Kolik obětí má ještě v plánu sprovodit ze světa? A dokáže se Erika konečně vyrovnat se svou minulostí?

Totožnost vraha se v tomto případu dozvídáme zhruba v polovině knihy. To mi ale děj nijak nenarušilo, a to především díky tomu, že autor věnoval jeho minulosti dostatečnou pozornost. Ocenila jsem, že mám možnost nakouknout pod pokličku tomu, jak se může z obyčejného člověka stát vrah, který netouží po ničem jiném než po pomstě. 

Skutečně povedené detektivky

Noční lov jsem četla dva týdny. Doteď ale nechápu proč. Knížka to byla vážně velmi čtivá – stejně jako Dívka v ledu. Robert Bryndza umí čtenáře vtáhnout do děje. Nevybavuji si, že bych se při čtení nudila, a ačkoli je vrahova identita odhalena už v polovině knihy, nic to neměnilo na tom, že jsem se bála. A to fakt hodně.

Co se týče hodnocení knihy — všichni si Noční lov chválí a považují ho za lepší kousek než Dívku v ledu. Já jsem byla velmi dlouho na vážkách, ale nakonec musím uznat, že se mi Dívka v ledu líbila o něco víc. Přišlo mi, že Erika se nezměnila a chovala se skoro stejně jako v prvním díle. I přesto mám její postavu moc ráda a doufám, že v dalším díle se dočkám nějakého osobnostního vývoje.

Noční lov i Dívku v ledu doporučuji určitě všem fanouškům světových detektivek.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy