Paula Hawkins

Paula Hawkins

Paulu Hawkins, americkou spisovatelku, proslavil především mysteriozní thriller Dívka ve vlaku. Než však byl vydán, psala romantické komedie pod pseudonymem Amy Silver. Na svém kontě má také příručku finančního poradenství pro ženy.

Více informací

Paula pracovala řadu let jako britská novinářka. Poté, co se do světa vypravila Dívka ve vlaku (konkrétně do padesáti zemí ve více než čtyřiceti jazycích), strhl se okamžitý zájem veřejnosti. Thriller se stal bestsellerem, prodalo se ho celosvětově přes 18 milionů kopií. V roce 2014 studio DreamWorks Pictures odkoupilo filmová práva a snímek vydělal přes 172 milionů dolarů. 
Nyní je úsměvné, že román málem nevyšel, jelikož autorka se v době psaní ocitla v tíživé finanční situaci, a aby mohla dokončit dílo, musel jí pomoci její otec.

Paula v díle brilantně popisuje pocit osamělosti, zoufalství, beznaděje, přináší nám mrazivý vhled do života alkoholičky a dalších postav zapletených do jejího děsivého osudu. 

Její druhý román Do vody nás vtahuje do dalšího napínavého příběhu plného dávno zapomenutých tajemství, které vyplavou na povrch poté, co je na dně řeky nalezeno tělo svobodné matky. 

Autorka perfektně navozuje pocit neklidu, kdy při čtení knihy hltáte každé slovo a nemůžete se odtrhnout, dokud nepřečtete to poslední. 

Paula Hawkins se nyní naplno věnuje psaní a žije v jižním Londýně.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení