Návraty domů jsou plné emocí a těžkých zkoušek

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Šárka Fofoňková

Návraty domů jsou plné emocí a těžkých zkoušek - titulní obrázek

Hrdinkou knihy Návraty domů je jedenatřicetiletá Cassie. Žije se svou dvanáctiletou dcerou v malém bytečku a v rámci charitativního projektu se pouští do výstavby vlastního domu. Konečně budou mít s Amiee opravdový domov, na který se velmi těší. Ovšem v životě Cassie se odehrává ještě jedna velmi důležitá záležitost, a sice usmíření s vlastními sestrami.

Neviděla je od svých osmnácti let, kdy těhotná utekla z domova. Manželství s Dukem, do kterého se bláznivě zamilovala, však dopadlo katastrofálně. Z Duka se vyklubal tyran, který naprosto odtrhl Cassie od rodiny. Naštěstí se Cassie po letech týrání a bití vzchopila a manžela opustila.

Chápala, kolik odvahy Maureen stálo, aby šla proti manželovi svědčit. Cassie seděla v podobné jednací síni na Floridě, ale byla tam tehdy sama. Když pomalu kráčela na místo pro svědky, její manžel Duke na ni upřeně zíral. Tmavé oči mu přetékaly nenávistí. Ty oči říkaly, že pokud k tomu dostane příležitost, zabije ji. Málem se mu to povedlo.

Nový život

Skončila v azylovém domě, ale živá a opět svobodná. Začaly s Amiee konečně normálně žít a Cassie se postupně dala psychicky do pořádku. Vrhla se na práci kadeřnice, staví dům a nyní by chtěla urovnat i rodinné vztahy. Doufá, že sestry budou o usmíření stát také. S rodiči se už, bohužel, smířit nemůže.

V této složité době se seznamuje se Stevem. Zpočátku ho nemůže vystát, ale později je to k sobě začne přitahovat. Cassie se však vážného vztahu bojí. Život s Dukem ji velmi poznamenal. Steve také prožil před lety velmi smutné chvíle, kdy přišel o manželku. A velice těžce se s danou situací vyrovnával. Nyní to vypadá, že v něm Cassie dokázala zažehnout plamínek lásky, přestože si myslel, že dalšího hlubokého citu již nebude schopen.

První díl emotivního čtení

Kniha mě na první pohled upoutala překrásnou obálkou. Musím říct, že mě dlouho žádná tolik neokouzlila. Naštěstí i obsah můžu pochválit. Čtení jsem si užila, rodinný román mě chytl za srdce.

Návraty domů

Debbie Macomber

250 s DPH

Skladem

Neplyne nijak překotně, spíše v pomalejším tempu. Emotivní situace, která prožívala Cassie, jsem v jistých chvílích také prožívala se slzami v očích. Možná na konci se mi zdálo, že došlo "na všech frontách" k jistým, pro někoho překvapujícím zvratům. Já už však tak trochu tušila, kam bude děj směřovat, protože nemůže být u nikoho vše jenom růžové.

Konec není úplně definitivně uzavřený, protože jde o první díl série. Přesto bych řekla, že svým způsobem lze přečíst tuto knihu úplně samostatně. Já už se však na pokračování moc těším, určitě si ho přečtu. Knihu rozhodně doporučuji a chválím výbornou práci paní překladatelky.

Čaj, vlna a knihy

Debbie Macomberová je jednou z nejpopulárnějších autorek současnosti a její knihy se prodávají po milionech výtisků. Ve svých románech se věnuje komplikovaným rodinným vztahům a zkouškám, kterými musí projít. Z desítek jejích knih v posledních letech nejvíce zaujala série Cedar Cove, která byla adaptována pro televizi Hallmark. Čtenáři milují i její vánoční knižní speciály.

Návraty domů jsou jejím prvním samostatným románem. Debbie Macomberová žije v Port Orchard u Seattlu a kromě psaní se věnuje i provozování čajovny a obchodu s pletařským zbožím.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy