RECENZE: Město duchů

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Lucie Dvořáková Lucie Dvořáková

RECENZE: Město duchů - titulní obrázek

Victoria Schwab je jméno, které neustále slýchám od zahraničních booktuberů a bookstagramerů. Někdo ji chválí, někomu úplně nesedla, ale chtěl by ji chválit. Možná znáte sérii Tvář magie či Archiv. Neodolala jsem, a rozhodla jsem se zjistit, jestli na té Victorii něco je.

O autorce

Může se ovšem stát, že jste o ní zatím neslyšeli. Victoria Schwab je jednou z nejprodávanějších amerických autorek žebříčku New York Times, její cílová skupina jsou především dospívající čtenáři. Pochází z amerického Tennessee, ale velmi ráda cestuje do Evropy, nějakou dobu žila v Edinburghu a Skotsko miluje. Často také vyráží do Paříže.

 

 

Příběh

Hlavní postava Města duchů, Cassidy, také cestuje. Možná ne úplně ráda, a určitě ne po světě, spíše mezi světy. Čas od času se jí naskytne možnost nahlédnout za Závoj, do říše, kde duchové prožívají svou smrt stále dokola. Společníka na těchto cestách jí dělá její nejlepší kamarád Jacob. Ten nemá stejný dar jako ona, ale ani jej nepotřebuje. Jacob je totiž duch a Cass duchy vidí a cítí, ale není se čemu divit, sama se málem stala jedním z nich, když se jako mladší (málem) utopila.

Zlom v Cassiiných dobrodružstvích přijde s jedním pozemským. Rodiče vyráží natáčet pořad o duchách do nejstrašidelnějšího města Evropy – Edinburghu.

Verdikt

Příjezdem do skotského města končí pomalejší rozjezd knihy a začíná opravdová akce. Od strany 61 se objevují palčivé otázky, na něž jsem jako čtenář potřebovala dostat co nejdřív odpověď, příběh má spád, vzbuzuje energii k dalšímu čtení. Není tedy divu, že jsem příběh zhltla za 2 večery. I když abych se přiznala, k nočnímu čtení přispěl i fakt, že přestat číst uprostřed nedořešených duchařských patálií, jsem v zájmu svého klidného spánku nemohla. Velmi oceňuji i fakt, že se většina strašidelných edinburských příběhů zakládá na skutečných pověstech tohoto města.

Cassidy je navíc sympatická rozumná hrdinka, jejíž rozhodnutí jsou zcela pochopitelné. Člověk se do ní vžije, soucítí s ní a ona ho za to nerozčiluje tím, že by se chovala hloupě, což je opravdu příjemné. Co se mých otázek týče, na některé jsem se odpověď dozvěděla, jiné budou muset počkat do dalších dílů.

Nemůžu to uzavřít jinak než faktem, že se opravdu těším na další díl s názvem Tunel kostí, jež se bude odehrávat v Paříži. A věřím, že všichni mladí i starší milovníci lehce strašidelných příběhů si Město duchů zamilují a užijí podobně jako já.

 

Hodnocení:

100% Lucie Dvořáková 5. ledna 2021

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy