Jak si poradí Jackaby a Abigail se zločiny, které páchají nadpřirozené bytosti?

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marcela G. Marcela G.

Jak si poradí Jackaby a Abigail se zločiny, které páchají nadpřirozené bytosti? - titulní obrázek

Představte si detektiva s pronikavou inteligencí samotného Sherlocka Holmese, bystrýma očima, nevšedním přístupem a velice neotřelým smyslem pro humor. Přesně takovému popisu odpovídá Jackaby, detektiv na volné noze, jenž vidí věci, které jsou před zraky obyčejných smrtelníků skryty, a ovládá podivuhodné dovednosti, o nichž se nám nezdálo ani v těch nejdivočejších snech.

Na rozdíl od svého slavnějšího kolegy se ovšem Jackaby nezajímá o běžný zločin a pátrání po pachatelích z masa a kostí ochotně přenechá zdejší policii. Co ale vždy s jistotou vzbudí jeho živý zájem, jsou přečiny proti zákonu spáchané rukama nadpřirozených bytostí.

Vydejte se proto spolu s Jackabym dopadnout bestiálního vraha, jenž terorizuje obyvatele New Fiddlehamu, a nechte se zlákat podmanivým románem mladého amerického spisovatele Williama Rittera, v němž o nadpřirozeno a paranormální jevy nebude nouze.

Osudová plavba do nového světa

Mladičká Abigail Rooková se na vlastní pěst vydala po moři do daleké Nové Anglie, kde se chystá začít úplně nový život plný vzrušujících zážitků. Píše se rok 1892, odvážná dívka nemá peněz na rozhazování a nezbývá jí tedy nic jiného, než se rychle poohlédnout po slušném zaměstnání, aby si vydělala na živobytí a bez problémů se mohla v New Fiddlehamu usadit.

Jako by nějaká neviditelná síla vedla její kroky, potkává Abigail v místním hostinci podivína R. F. Jackabyho, který jí nečekaně nabídne práci na pozici jeho asistentky. Dívka pochopitelně s velikou radostí přijímá. Tuší, že konečně dostane příležitost využít svou od přírody dobrodružnou povahu, a zároveň svůj neobvykle vytříbený pozorovací talent.

Zvláštní detektiv záhy poodkryje Abigail existenci netušeného světa, v němž zlo nepáchají pouze zkažení lidé, ale stejnou měrou se na jeho konání podílejí i pokřivené nadpřirozené bytosti. Městem současně otřásá série brutálních vražd, které má na svědomí zuřivé stvoření s ohromnou silou. Podaří se dvojici vyšetřovatelů běsnícího vraha usvědčit a předat jej do rukou spravedlnosti?

 

 • Jackaby

  pevná vazba

  Příběh detektiva, který se specializuje na paranormální jevy, překypující troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese. Abigail Rooková právě přicestovala do Nového…

  299 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Co oči nevidí...

William Ritter zatím nepatří v našich končinách k notoricky známým jménům, a tak jsem chvilku váhala, zda se do jeho prvotiny pustit nebo se raději poohlédnout po něčem jiném. Přes počáteční nejistotu jsem se do četby Jackabyho nakonec přeci jen dala a musím přiznat, že mne kniha opravdu mile překvapila.

Jackaby je poměrně zajímavou směsicí klasické detektivky, young adult literatury, historie, folklóru a dávných legend. To celé autor okořenil pořádnou špetkou fantasy, a ačkoliv se na první pohled může jevit, že tahle prazvláštní kombinace ve výsledku nemůže fungovat, pravý opak je pravdou.

Autor vytvořil originální a pestrý příběh, kde společně po boku lidí žijí v utajení duchové, skřítci, vlkodlaci a další prapodivná stvoření. Když k tomu připočtete úžasnou atmosféru období konce 19. století a sympatické hlavní hrdiny, dostanete lákavé počteníčko ke zpříjemnění dlouhých chladných večerů.

Povedený mix folklóru a legend

Pokud patříte k obdivovatelům fantasy žánru, rádi si přečtete klasickou detektivku, a zároveň čas od času zabrousíte do vod young adult románu, pak je Jackaby jako ušitý na míru právě pro vás. Na své si stoprocentně přijdou také čtenáři se zálibou v záhadách a starých legendách.

William Ritter totiž vystudoval angličtinu se zaměřením na tvůrčí psaní a folklor, proto nápad vlastní tvorbu založit na výskytu bájných stvoření určitě nebyl mimo mísu a jistě osloví veškeré milovníky nadpřirozena, kouzel a paranormálních jevů. V zahraničí zatím vyšly celkem tří knihy s detektivem Jackabym v hlavní roli a já už se teď nemohu dočkat, až zjistím, jaký přízrak se rozhodne v malém městečku ve vzdálené Nové Anglii udeřit příště.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy