Slavný detektiv má sestru a té to pěkně pálí!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Anastasja Vištalová Anastasja Vištalová

Slavný detektiv má sestru a té to pěkně pálí! - titulní obrázek

Enola Holmes, tedy alespoň její filmové zpracování, bylo hitem letošního podzimu. A jak by také ne, když americká streamovací platforma hraje s opravdu slibnými hereckými kádry – Millie Bobby Brown, Henry Cavill či Helena Bonham Carter jsou jen špičkou pomyslného ledovce hereckého obsazení, které vám vyrazí dech. Takovýto ansámbl hvězd si nemůže nechat ujít žádný opravdový nadšenec. Kulisy Londýna konce devatenáctého a počátku dvacátého století jen dokreslují celý obrázek a přidávají filmu jedinečnou atmosféru.

Málokterý milovník stříbrného plátna však tuší, že Netflix na myšlenku chytré dívky s detektivními schopnostmi nepřišel tak úplně sám, ale nechal se inspirovat knižní předlohou stejnojmenného prvního dílu ze série pro mladší čtenáře, kterou má na svědomí americká autorka Nancy Springer.

 

 

Máte raději psaný text, nebo filmové plátno?

Ovšem název a ústřední protagonistka jsou více méně tím jediným, co spojuje dvojrozměrnou a trojrozměrnou příběhovou linii. Děj se totiž v obou případech odvíjí zcela odlišným způsobem, a tak se nemůže stát, že byste se přečtením knížky připravili o zážitek z filmového snímku či naopak. Takže směle můžete začít buď randěním s popcornem u televize, popřípadě se zachumlat do huňaté deky a slupnout něco málo přes sto sedmdesát stran na posezení.

Průvodkyni vám bude dělat nejmladší z klanu Holmesových, která je sice ještě dítě, ale svým intelektem mnohdy trumfne pány. Jedná se o nebojácnou, ale zvídavou osobu, která se nebojí vrhat se za dobrodružstvím a miluje nové výzvy. Rozhodně se s ní nebudete nudit, protože vždycky má par es v rukávu.

Netradičně napsaná kniha, která si získá vaši pozornost!

Koncept je navíc okořeněn množstvím přesmyček, hádanek a nevyřešených situací, které jen čekají na to, až zapojíte své mozkové závity. Čtení pozpátku, rozkládání souvětí nebo hledání ztracených významů v okvětných plátcích, to je jen střípek z toho, co zde zažijete.

Velké plus si zaslouží i zpracování vedlejších postav, které jsou všechno jen ne nudné a všední. Rozhodně se jedná o dílko, které stejnou měrou ocení jak děti, tak i jejich rodiče, kteří si budou chtít připomenout své mládí. Vzhledem k velké premiéře na Netflixu, mimo jiné i s kvalitním českým dabingem se navíc nakladatelství Fragment rozhodlo o opětovné vydání „Případu pohřešovaného markýze“ s filmovou obálkou, která se zaručeně stane ozdobou vaší knihovny.

Malí i velcí detektivové, koumalové a dobrodružné dušičky jistě ocení několik hodin zábavy, které jim tento počin přináší. Zkoukněte společně filmeček a pak svým ratolestem pořiďte knížku a přiveďte je tak ke čtení!

 

Hodnocení: 73 %

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy