Nancy Springerová*New Jersey, USA, 1948

Nancy Springerová je v USA známá autorka fantasy, young adult, sci-fi a mysteriózních románů. Napsala jich téměř čtyřicet, přičemž největší popularity dosáhla zejména knihami Kdepak na bílém koni (1988), Skřivánek v letu (1994) a Lákavé nebezpečí (1996). Za záslužnou se všeobecně považuje její schopnost vzbudit zájem mladých dívek o klasickou literaturu a staré pověsti anglické. Učinila tak svým pěti dílným cyklem o princezně ze Sherwoodu Rowan Hoodové, či knihami Říkají mi Mordered (1998) a Kouzelnice Morgana (2001) o králi Artušovi.

Více informací

V Čechách se představila spíše svými „holmesiádami“. Artur Conan Doyle ji už v dětství oslovil natolik, že se později rozhodla začít psát podobné příběhy. Knihy Případ pohřešovaného Markýze a Případ lidumilné levačky vyprávějí o statečné mladší sestře Sherlocka Holmese, Enole. Když její jméno budete číst pozpátku, vyjde vám slovo Alone, v překladu „sama“, a tak se Enola také cítí. Je jí teprve čtrnáct let, přesto její dedukce, bystrost a odvaha, které v temných uličkách nočního Londýna, plných zákeřných vrahů, musí mnohdy využít, se vyrovnají samotnému jejímu bratru, slavnému Sherlocku Holmesovi. Pro Dobrodružství Enoly Holmesové byla pro velký úspěch v roce 2020 dokonce zfilmována.

Nancy Springerová má dvě děti a v současné době žije se svým druhým manželem na Floridě. Zde se může věnovat svým koníčkům, jako je jezdectví, rybaření a pozorování ptáků. a kromě toho Je dvojnásobnou držitelkou ceny Edgara Allana Poea (1995 a 1996) a ceny Pennsylvania Library Association (1999). Na Pensylvánské York College vyučuje obor tvůrčí psaní.

Sdílet 0

Seřadit:

Co hledáte?

Zajímá vás

 • + Ukázat více
 • Ukázat méně

Stav

Dostupnost

Vazba

Formát audioknihy

Míra poškození

 • Nakladatelé

 • Série

  Hodnocení

  Knihy autora

  Seřadit:

  Co hledáte?

  Zajímá vás

  • + Ukázat více
  • Ukázat méně

  Stav

  Dostupnost

  Vazba

  Formát audioknihy

  Míra poškození

 • Nakladatelé

 • Série

  Hodnocení