Představujeme vám romantikou protkanou Akademii Dunbridge

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marie Svobodová Marie Svobodová

Představujeme vám romantikou protkanou Akademii Dunbridge - titulní obrázek

Série Co když… dostala mladou německou spisovatelku Sarah Sprinz na vrchol. Na něm se pomalu (ale jistě!) usazuje hned vedle Mony Kasten nebo Laury Kneidl, dnes již ikonických představitelek New Adult literatury. Romány všech zmíněných autorek jsou o lásce, hledání sebe sama, vzestupech a pádech nebo překonávání životních nástrah. Jinak tomu nebude ani u knihy Kdekoliv, prvního dílu série Akademie Dunbridge, vycházejícího již 29. března!

 

 

Nové dílo talentované Sarah Sprinz nás zavede na internátní školu do skotského Edinburghu. Věhlasnou Akademii Dunbridge začíná od nového školního roku navštěvovat německá studentka Emma, jež se rozhodla využít roční výměnný pobyt k nalezení ztraceného otce. Ten od rodiny odešel před několika lety a sedmnáctiletá Emma doufá, že díky škole, na které se její rodiče seznámili, by mohla najít tatínka a s ním i odpovědi na své otázky.

Úkol zněl jasně. Odjet na rok studovat do Skotska a ve volném čase pátrat po otci. Plány jsou jedna věc, realita je však něco úplně jiného. Již po cestě na internát se Emma seznamuje s Henrym, pohledným a okouzlujícím mluvčím školy, za kterým se otáčí nejedna dívka. Ani Emma proti jeho kouzlu není imunní, zvlášť když jej potkává doslova všude. A protože hledat někoho sama v cizím městě a na nové škole není tak jednoduché, přijímá Henryho nabídku pomoci a pátrají po dívčině otci spolu.

Oficiální trailer

Z jiskřičky, která mezi hlavními hrdiny přeskočila při seznámení, se díky společně trávenému času stává plamen. Dokáže si zadaný Henry a mladičká Emma poradit s city, které každým dnem sílí? A jak je ovlivní smrt, jež do jejich čerstvé lásky zasáhne?

Pokud jste milovníky románů Mony Kasten a zamlouvá se vám atmosféra staré internátní školy, důvěrně známá například z Harryho Pottera, pak by první díl ze série Akademie Dunbridge ve vaší knihovně neměl chybět. Dle hodnocení zahraničních čtenářů před sebou máme jeden z největších hitů letošního roku!

Díky jedinečnému a osobitému stylu vyprávění vám Sarah Sprinz umožní zapomenout na každodenní starosti, a příběh, který se jako film bude odehrávat přímo před vašima očima, vás zcela pohltí. Na více než 400 stránkách prožijete všechny emoce, s nimiž se potýkají hlavní hrdinové. Spolu s Emmou i Henrym se budete smát, plakat, milovat i nenávidět. Jako byste to byli vy, kdo pořádá tajné půlnoční večírky, jako by jejich život byl ten váš.

Tajemná atmosféra internátu, na svůj věk velmi vyspělé postavy, se kterými se každý z nás lehce ztotožní, či autorčin perfektní cit pro hru se slovy. To jsou další z mnoha předností, jež první čtenáři knihy vyzdvihují. A nechybí ani pasáže s erotickým nádechem, které četbu příjemně zpestřují.

Tak co, těšíte se stejně, jako my? Ještě štěstí, že konec března je tu co by dup. Ti největší nedočkavci si mohou knihu předobjednat a být tak mezi prvními, kdo si ji v České republice přečtou. Z vlny pozitivních ohlasů ze zahraničí je už teď jasné, že nás čeká nezapomenutelná jízda!

Co ještě v knize najdete?

  • úžasnou mapu, která vám pomůže s představivostí a orientací
  • playlist s písničkami pro intenzivnější atmosféru

Z ohlasů čtenářů:

„Dechberoucí! Je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!“

„Úžasné! Jsou v tom emoce, drama i romantika. Miluji všechny postavy. Přála bych se s nimi setkat. Při čtení jsem měla pocit, jako bych byla součástí akademie, a to je to, co na čtení téhle knihy miluji. Nemohla jsem přestat číst!“

 

» PŘEDOBJEDNAT «

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy