Nová krásná dětská knížka o hledání snového světa - Justýnka a asistenční jednorožec

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 10 Sdílet

Markéta Michalová

Nová krásná dětská knížka o hledání snového světa - Justýnka a asistenční jednorožec - titulní obrázek

S čím pomáhají asistenční psi, víme všichni. Ale co takový asistenční jednorožec?

Justýnčin výkres ze školy se najednou vznesl nad podlahu, chvíli létal po pokoji, a pak se začal sám skládat do papírové vlaštovky. Ta se zvětšovala a zvětšovala, až byla dost velká na to, aby se na ni pohodlně vešel Hubert i Justýna.

Justýnka není nemocná, ale chybí ji fantazie. Neužívá si dětské hry a svět jí připadá nudný a šedý. Rodiče o ni mají starost, a proto ji maminka vezme k doktorovi. Ten je pošle do lékárny, kde Justýnka dostává zázračný ale hodně zvláštní lék – asistenčního jednorožce Huberta.

 

  • Justýnka a asistenční jednorožec

    Justýnka je docela obyčejná holčička, které ale dočista chybí fantazie. Svět vidí docela nudně, šedivě, úplně bez nápadu. Naštěstí se jí dostane pomoci od asistenčního jednorožce Huberta. Ten ji za…

    312 s DPH

    Skladem

    Četl(a) jsem

 

Hubert se k nim na pár dní nastěhuje. Zasvětí Justýnku do všech tajů fantazie a dětského světa. Ukáže jí, že dny můžou být plné barev a nevšedních zážitků. Justýnka zprvu nevěří, že by jí mohl Hubert pomoci, ale postupně propadá jeho kouzlu a začíná si všechny okamžiky užívat.

Lékařský předpis však vyprší už za pár dnů… Uzdraví se Justýnka nebo bude Huberta stále potřebovat?

Dárek pro děti i rodiče

Nádherná novinka od české autorky Kateřiny Maďarkové Vás naprosto uchvátí už od první stránky. Krásné ilustrace celý příběh doplňují a nepochybně i díky nim je tolik výjimečný. Sice nepatřím do cílové skupiny, které je pohádka určena, ale nemůžu jinak, než knihu jen vychválit. Bylo mi líto malé holčičky, která si neužívá vlastní dětství, při vzpomínce na to své, plné her. Díky autorce jsem se k němu mohla v myšlenkách opět vrátit.

I my dospělí bychom někdy určitě uvítali recept na takového jednorožce, který by nás zase zanesl do světa fantazie a her. Díky této knize tuto možnost máme.

 Justýnka a asistenční Jednorožec je jednou z nejlepších dětských knih, které za poslední dobu vyšly. 

           Hodnocení: * * * * *

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 10 Sdílet

28 prodejen s odběrem Zdarma