Němý křik - knižní recenze

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marcela G. Marcela G.

Němý křik - knižní recenze - titulní obrázek

Temná tajemství Black Country musí zůstat navždy skryta! Nikdo nesmí odhalit, jaké ohavnosti se odehrály na pozemcích bývalého dětského domova v Crestwoodu.

Mrtvé oběti nejsou slyšet. Jejich těla však mohou podat svědectví, a až se tak stane, inspektor Kim Stoneová si nedá pokoj, dokud pachatele nepředhodí spravedlnosti. Novinka Němý křik anglické spisovatelky Angely Marsonsové přinese mrazivý chlad do teplých letních dnů a zaručeně vám vyrazí dech!

 

 • Němý křik

  pevná vazba

  Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život,…

  349 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Mrtvá těla promlouvají

Detektiv inspektor Kim Stoneová je ženou z oceli. Práci u policie miluje a znamená pro ni vše. Během své dlouholeté kariéry nejednou na vlastní kůži zakusila, jak velké zlo a krutost v sobě může ukrývat lidská duše. Skoro by se mohlo zdát, že otrlou a úspěšnou detektivku nepřekvapí snad žádný zločin. Strašlivý objev, který učiní známý univerzitní profesor na vykopávkách v Crestwoodu, však z míry vyvede i tak ostřílenou policistku, jakou je Kim Stoneová.

Oběti se někdo pokusil zaživa odseknout hlavu lopatou a půda kolem bývalého dětského domova vydává další a další brutální nálezy. Kim tuší úzkou souvislost mezi hrůznou crestwoodskou minulostí a sérií vražd, které v současné době řeší její vyšetřovací tým. A zatímco odhodlaná detektivka pomalu sestavuje jednotlivé dílky děsivé skládačky dohromady, znepokojený sériový vrah se hodlá inspektorky Stoneové zbavit jednou a provždy.

Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví... 

Krimi, kvůli které nepůjdete spát

Němý křik v zahraniční nepatří mezi neznámé tituly. Umístil se mezi 5 top nejprodávanějších titulů za rok 2015, mezi top 10 nejlepších krimi za stejné období a konečně si udržel první příčku na žebříčku bestsellerů déle než měsíc. První případ Kim Stoneové zaznamenal mezi čtenáři ohromný úspěch a k nadšeným ohlasům se jednoznačně přidávám i já.

Němý křik jsem si opravdu neuvěřitelně užila. Knihu jsem začala číst večer před spaním a od první stránky mne doslova uhranula. Spánek se téměř nekonal, ovšem ráno už bylo nad slunce jasné, že jsem objevila novou oblíbenou detektivku, jejíž kariéru hodlám sledovat v další tvorbě Angely Marsonsové. Kim Stoneová je zkrátka sympatická hlavní hrdinka, které se nebudete moci nabažit. Ačkoliv se sama nepovažuje za zrovna srdečnou osobu, v průběhu celého příběhu několikrát předvede, že pod tvrdou slupkou se ukrývá měkké jádro.

Obecně veškeré postavy v knize autorka perfektně propracovala. Ať už se jedná o kladné či záporné hrdiny, všichni do jednoho jsou uvěřitelní a vyvolají ve čtenáři emoce. Minimálně o šok se mi postarala dvojčata Nicole a Beth, která celou zápletku dokonale zpestřila. Samotný příběh pak považuji za jeden z nejlepších, co se mi kdy v krimi žánru dostal pod ruku. V kombinaci s autorčiným poutavým a čtivým stylem vyprávění se jedná o ohromující bestseller ve všech ohledech z jehož přečtení mne dojmy neopouští ani po několika dnech.

Osmkrát Kim Stoneová

Němý křik má vše, co bych od dobré krimi očekávala – charismatickou hlavní hrdinku, na výsost odporného arci padoucha, silnou zápletku, šokující rozuzlení, a ještě něco navíc. Určitě bych knihu doporučila všem čtenářům, kteří si potrpí na kvalitní detektivky a svou knihovnu by si chtěli obohatit o další zajímavý kousek. Příběhů s detektivem inspektorem Kim Stoneovou v hlavní úloze má být dle slov samotné autorky celkem osm a její druhý případ by u nás měl vyjít ještě v tomto roce. Už teď se nemohu dočkat, jaký zlosyn Kim zkříží cestu příště, a jak se dál bude vyvíjet její zajímavý osobní život. Jedno ale vím jistě, máme se rozhodně na co těšit!

Hodnocení: * * * * *

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet