Zapůsobte na všechny smysly - recenze knihy Milostné esence

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Táňa Brňáková Táňa Brňáková

Zapůsobte na všechny smysly - recenze knihy Milostné esence - titulní obrázek

Milostné esence jsou cosi mezi ezoterickou literaturou, kuchařkou a publikací plnou hravých návodů. Přečtěte si, jaký dojem udělaly na naši čtenářku Táňu.

Vůně. Setkáváme se s nimi každý den. Některé jsou nám příjemné a jiné naopak ne. To, co dříve začali mistrovští mastičkáři v dnešní době rozvětvují výrobci parfému, a my si tak můžeme vybrat z obrovské škály parfémů a vůní.

 

 

 

Stejně jako každému voní něco jiného, má i každá vůně svůj speciální účinek. Některé mají navodit příjemnou antistresovou atmosféru, u které odhodíme stres celého dne a necháme se uklidnit a zrelaxovat. Jiné v nás naopak probudí naši smyslnost, a tak můžeme vlně v našem životě využít velmi komplexně.

Je totiž vědecký dokázané, že s vůněmi je velmi úzce spjato naše podvědomí, a my tak na ně reagujeme mnohem více, než si ve skutečnosti uvědomujeme. Vždyť už jen samotný výběr našeho partnera ovlivňuje právě vůně. Teď si určitě říkáte, že jako první přeci dáme na vzhled, že? To sice ano, ale jakmile se dostaneme do dostatečné blízkosti, abychom partnera „ucítili“, naše podvědomí nám dá jasný signál. Sami si ani neuvědomuje, že vůně je jedním z nejsilnějších přitažlivých faktorů.

Měli bychom se proto naučit, mít tuto „sílu“ na naší straně. A právě vůním a jejich účinkům se věnuje knižní novinka Milostné esence. Knížka je v menším formátu, což se k témat receptů a návodů vyloženě hodí. Autorka Stephanie Tourlesová nám prostřednictvím 187 stran čtenářům představí vůně z celého světa a vysvětlí, která je na co dobrá. Dozvíme se tak například, jaká vůně je nejvhodnější do namíchaného relaxačního oleje, oleje afrodiziakálního či do uvolňující koupele. Díky tomu, že je vše založeno na přírodní bázi se knihu zamilují všichni milovníci přírody a zdravého životního stylu. Příroda kolem nás nám má stále co nabídnout a my bychom si to měli uvědomovat.

Ovšem s čichovým smyslem jde ruku v ruce i naše chuť. Abychom si mohli požitek lépe vychutnat, spojila Stephanie vůni s chutí. Mezi formulemi na přípravu olejů, esencí, koupelí, pudrů či solí najdeme také recepty na výrobu likérů, čajů, limonád punčů. Všechny recepty byly ozvláštněny kořením či rostlinnou přísadou, která nám přinese zcela nový požitek.

Milostné esence obsahují 64 receptů a formulí, které nás přivedou zcela na jiné myšlenky. U přípravy přírodních esencí a pochutin se odreagujeme a dozvíme se spoustu nových informací. Není totiž nic lepšího, než si zkusit zahrát na domácího mastičkáře a vyrobit si pudr pro miminko, čokoládový likér pro manžela a relaxační koupel pro maminku pěkně doma u plotny. Touto knihou uděláte radost každému milovníkovi vůní a relaxace, a stejně tak s ní uděláte jistě velkou radost své drahé polovičce k příležitosti svátku, narozenin či výročí. Knížky tohoto typu jsou dokonalým dárkem pro všechny, kteří rádi tvoří nové věcí.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy