Pro Martinu je Marťan výzva!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Martina Kavková Martina Kavková

Pro Martinu je Marťan výzva! - titulní obrázek

Marťan je moje výzva, protože Martina nečte sci-fi. Jenže kritizovat, co neznám a nepoznám, je zbabělé.

Tak jsem si řekla, že naše knihkupectví je natolik velké a zásobené, že vyjdu mně neobjeveným žánrům vstříc. Jasně, zkušení znalci sci-fi asi ohrnou nos, ale co. Každý krok se počítá.

Zvolila jsem si Marťana, který už svou obálkou dává tušit, že příběh je zfilmovaný. Může se pyšnit zlatým označením, že patří do edice světových bestsellerů. Doufala jsem, že jsem zvolila správně a rozhodně jsem zklamaná nebyla!

Hlavního hrdinu nelze přehlédnout. Je totiž jediným živým tvorem na Marsu a jmenuje se Mark Watney, tedy náš „Marťan“. Potud je vše jednoduché. O jeho zdánlivě donkichotském jednání se dozvídáme z deníkových zápisů. A je to sranda k popukání, protože Mark sice ztratil celou posádku a naději na život na Zemi, ale smysl pro humor mu očividně zůstal.

 

 • Marťan

  pevná vazba

  Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře.…

  379 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Pro svou záchranu brázdí Mars v marsovském vozítku, který se jmenuje rover, prožívá den za dnem, který se v marsovské řeči nazývá sol a zasypává věrné čtenáře tolika technickými údaji, že bych chvílemi Marka nechala zasypat marsovským prachem, aby dal pokoj.

Občas má supermanovské schopnosti, ale myslím, že každý čtenář mu to rád odpustí, protože není nikdo, kdo by mu z té šlamastyky pomohl. Jenže tahle kniha si vás příběhem a sympaťákem v čele získá. Najednou jsem se přistihla, kdy mi informace technického rázu nevadily, ba co víc, já se na ně těšila, až se Mark podělí o své myšlenky, kudy vede cesta na Zem.

Povím vám tajemství. Knihu jsem četla asi tak tři soly, z toho jeden jsem musela do práce, takže spíše dva a půl, protože jsem doufala, že urychlím jeho záchranu. Ale ne, lidem z NASA to trvalo celou věčnost a jak to nakonec dopadlo? To vám nepovím. To se přeci nedělá…

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet