Knihkupec superhrdina: Markéta

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Knihkupec superhrdina: Markéta - titulní obrázek

Markéta Müllerová je náš „kariérní šplhoun“. Začínala jako brigádnice na pobočce Knihy Dobrovský v Letňanech a propracovala se až na současnou pozici Specialistky zákaznické podpory. A jaký je její příběh?

Markéto, jak ses k nám do Knihy Dobrovský dostala?

Po přistěhování do Prahy jsem se šla hned první víkend podívat do knihkupectví Knihy Dobrovský v Letňanech. Jak jsem ho procházela, napadlo mě: „tak tady bych chtěla pracovat“ a moje přání se splnilo.

Jak jsi v knihkupectví Knihy Dobrovský začínala?

Součástí týmu Knihy Dobrovský jsem se stala už skoro před 5 lety jako brigádník na naší prodejně v Letňanech. Jelikož jsem nastoupila v předvánočním čase, musela jsem se velmi rychle naučit, jak zákazníkovi doporučit tu správnou knihu. Takhle se zrodil můj vztah k profesi knihkupce. Je to skvělý pocit, když se k vám zákazník za pár dní vrátí poděkovat za pomoc s výběrem a chce po vás další doporučení, protože jste mu minule skvěle pomohla.

Po Vánocích jsem přešla na hlavní pracovní poměr jako knihkupec. Jelikož jsem se do práce v knihkupectví opravdu zamilovala, dostala jsem se rychle na funkci směnové vedoucí, ve které jsem působila cca 2,5 roku.

knihkupec superhrdina

Jakou pozici zastáváš teď?

Po spuštění Klubu Knihy Dobrovský jsem byla oslovená kolegyní a vybrána jako osoba, která tu bude pro naše Dobročtenáře/ky. Momentálně jsem tedy Specialistka zákaznické podpory. Starám se o podporu našeho klubu a e-shopu. Tato práce mě baví ze všeho nejvíce, protože jsem ve stálém kontaktu se zákazníky.

Co tě na práci pro Knihy Dobrovský baví?

Je to vícero věcí. Přestože nejsem přímo v prodejně, stále se má práce týká knih, což je pro mě hlavní benefit. Také pokaždé, když nějakému zákazníkovi vyhovím v jeho požadavku, pomohu mu vyřešit problém nebo doporučím knihu, mám z toho opravdu radost. A v neposlední řadě mám ráda své kolegy. Je opravdu super chodit do práce s klidem a dobrou náladou. Všechna práce jde vždy lépe od ruky, pokud máte kolem sebe ty správné lidi.

Je při této práci důležitá láska ke knihám?

Určitě ano. Ale láska ke knihám se dá získat kdykoliv, třeba až potom, co v knihkupectví začnete pracovat. Když jsem zde začínala, knihy jsem sice četla, ale ne ve velkém množství. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, jak jsou skvělé. Až na počátku mé brigády v Letňanech jsem se do knih doopravdy zamilovala a zjistila, jak jsou důležité. Nedokážu si představit, jak bych svou práci dělala, kdyby pro mě knihy nic neznamenaly.

Chcete se také stát knihkupcem na plný úvazek? Napište nám na kariera@knihydobrovsky.cz

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet