Jedna plus jedna - čtivá romance od Jojo Moyes

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriena Hovězáková Adriena Hovězáková

Jedna plus jedna - čtivá romance od Jojo Moyes - titulní obrázek

Autorce nejprodávanějšího románu Než jsem tě poznala, u nás v červnu vyšla nová kniha s názvem Jeden plus jedna.

Tanze, dcera hlavní hrdinky Jess, dostane šanci zúčastnit se matematické olympiády, kde může vyhrát potřebné peníze na pobyt v prestižní škole pro nadané. Bohužel se tato olympiáda koná až v dalekém Skotsku a její maminka nemá peníze na zaplacení cesty. Osud jim však do cesty přihraje Eda, bohatého zaměstnavatele Jess, který celé rodině ve slabé chvilce přislíbí odvoz z jižního Londýna až do Skotska.

 

 

 • Jeden plus jedna

  pevná vazba

  Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na…

  349 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Když se do jeho auta nahrnou dvě děti, jedno zvracející, druhé v pubertě, společně s mrzutou matkou a obrovským psem, Ed zapochybuje o svém zdravém rozumu, avšak již není cesty zpět. A tak se celá tato pofidérní společnost vydává na několikadenní cestu. Ed a Jess ale brzy zjistí, že ač jsou v lecčem rozdílní, přece jen najdou společné téma a snad i sympatie.

Hlavní hrdinové se potýkají s mnoha problémy. Jess je ve velké finanční nouzi a žije život bez lásky. Tanze bojuje se sebekritikou, snažíc se najít svoje hranice. Jessin nevlastní syn Nick čelí kruté šikaně kvůli svému vzhledu a celkové odlišnosti. Naproti tomu Ed, ač bohatý vývojář softwarů, stojí tváří v tvář obvinění ze zneužití interních informací a hrozí mu vězení. A to je teprve začátek všech událostí, které budou následovat.

Takže, bylo nebylo, Ed se seznámil s dívkou, která byla ta neoptimističtější osoba, jakou kdy poznal. Nosila žabky, protože doufala, že přijde jaro. Připadalo mu, že skáče životem jako Tygr, tak krásně, jak jen Tygři skákat umějí; věci, které by většinu lidí skolily, jako by se jí ani netkly. Nebo pokud jen spadla, hned se zase postavila na nohy. Spadla znovu, nasadila úsměv, oprášila se a šla dál. Nikdy nepochopil, jestli to je ta nejhrdinnější nebo nejpitomější věc, jakou kdy viděl.

 

Jedna plus jedna je čtivou romancí

Jojo Moyes je čtenářům již velmi známá. Proslavila se především svým spisovatelským umem, a prací se slovy, které mají na svědomí ohromnou čtivost. Autorka příjemně střídá jemnější a oddechové části příběhu s těmi dramatičtějšími.

Kniha  je rozdělena mezi několik postav, z nichž má každá své kapitoly, a tím čtenářům ukazuje jiné úhly pohledu na určité situace.

Jeden plus jedna splňuje své poslání dodat čtenářům milý příběh ze života, zažít společně s hrdiny hořkosti ale i radosti života a pocítit sílu rodinné lásky a soudržnosti, která je hlavním motivem této knihy. Doporučuji ji čtenářům, kteří mají rádi letní romanci, prostředí Anglie a rodinnou pohodu.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet