Jak Knihy Dobrovský k další ceně ShopRoku přišly

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Jak Knihy Dobrovský k další ceně ShopRoku přišly - titulní obrázek

Bylo nebylo, v devadesátých letech minulého století byly položeny základy knihkupecké tradice Knihy Dobrovský. Určitě ten příběh už znáte…

„Psal se rok 1990, když jsme na Pankráci rozbalili stolek a začali prodávat první knížky. Pamatujeme si, že za pronájem místa jsme zaplatili 50 korun. Tehdy jsme je skladovali všude možně. V krabicích od banánů, v paneláku, ve sklepě. Až do chvíle, než nám doma vytekla pračka. Pak přišla první prodejna v Modřanech... Od té doby uběhla pěkná řádka let. Ale ta vášeň pro dobré knížky nás ještě nepustila.”

V současné době máme více než třicet prodejen po celé České republice, síť s kvalitním papírenským zbožím a také nakladatelství, které ročně vydává více než 300 titulů. Přesto se téměř všichni lidé, kteří se o tuto rodinnou společnost starají, navzájem znají a denně společně pracují na tom, aby byli zákazníci spokojení.

Není to pouze o tom prodat knihu. Snažíme se, aby bylo dobré čtení dostupné každému, proto máme e-shop s více než 60 000 tituly a ročně otevřeme několik nových prodejen. Vaše názory, připomínky a zkušenosti nás zajímají – ti z nás, kteří pracují na zákaznické lince, jsou opravdoví srdcaři a knihy sami milují. Záleží nám na tom, abychom na vás nepůsobili jako anonymní společnost, ale jako tým lidí, kteří se snaží ukazovat světu, že knihy jsou v podstatě životní styl. Rádi se s vámi setkáváme na autogramiádách v našich kavárnách, napíšeme si s v naší knižní skupině na facebooku, nasdílíme naše knižní tipy na instagramu. Myslíme na ty nejvěrnější, proto každý měsíc pořádáme několik akcí pro členy našeho Klubu Knihy Dobrovský. A s každým nákupem si můžete odnést magazín Dobro.druh!

To, co děláme, nás baví a ještě více nás baví, když vidíme, že literaturu milujete tak, jako my.

Ve čtvrtek 14. března jsme se mohli s dalšími skvělými obchodníky a vedoucími projektů sejít na desátém předávání ceny ShopRoku. Především díky vám jsme si odnesli Cenu kvality v kategorii Zábava a volný čas a Knihy a e-knihy.

Děkujeme, naši milí Dobro.čtenáři.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet