Hilda - poutavý komiks osloví děti i dospělé

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriena Hovězáková Adriena Hovězáková

Hilda - poutavý komiks osloví děti i dospělé - titulní obrázek

Seznámení s Hildou a jejím světem není vůbec snadné, neboť je hned od počátku zcela normální, že se vám před zraky zjeví troll, trpaslíci, mořský duch, že po obloze přelétají místo mraků hafíci nebo vám do domu nakráčí podivný dřevěný mužíček.

Hilda je osůbka velice dobrodružná, vnímavá a dychtivá. Neváhá pomoci svému okolí a všem neobvyklým tvorečkům, kteří se v jejich vesničce objeví. Na jejích výpravách ji doprovází věrný zvířecí přítel Větvík.

Hilda se pyšní sympatickými a jednoduchými ilustracemi Luka Pearsona, který je zároveň i autorem příběhů. Prvotní záměr Luka byl vytvořit fantasy komiks pro děti, ale brzy mu přišli na chuť i dospělí čtenáři a z Hildy se brzy stalo velice diskutované téma doprovázené především pozitivními reakcemi.

Autor Luk Pearson

O mýtické bytosti není v Hildě nouze

Komiks je rozdělený na dva příběhy: Hilda a troll a Hilda a půlnoční obr. V obou je silně cítit severská mytologie. Ta se projevuje především ve fantasy prvcích, jakými jsou například kombinace postav lišky a soba, zkamenělí trolové, mořský duch Fjordu či různorodí obři. V druhé povídce čtenáře dokonce překvapí neviditelní pidilidi, kteří se snaží Hildu a její maminku z politických důvodů vyhnat z jejich obydlí.

Hilda - komiksova knizka

Hilda je velmi zvláštním komiksem, který si děti rychle oblíbí právě kvůli její neobvyklosti a fantastickému zaměření. Ovšem ani dospělí čtenáři nezůstanou k jejímu kouzlu chladní. Hildu doporučuji dětem, jejich rodičům a čtenářům fantasy žánru s mytologickými prvky.

Hilda - náhled

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet