Důchodce, blondýna nebo dinosaurus? Pár postřehů pro lepší den!

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 5 Sdílet

Anastasja Vištalová Anastasja Vištalová

Důchodce, blondýna nebo dinosaurus? Pár postřehů pro lepší den! - titulní obrázek

O tom, jaké to je být „superženou“ v dnešní době nám ve své knize Důchodce, blondýna nebo dinosaurus píše Jana Brůžková. A o tom, zda se dílo povedlo, poreferuje naše redaktorka Anastasja. Dobrovskou počtenou!

Taky si občas připadáte jako v blázinci? Věčně se někam ženete a nestíháte. Zrovínka, když potřebujete rychle něco vyřídit, na pobočce je jako na potvoru kilometrová fronta? Ratolesti si doma neustále zapomínají věci a vy nemáte ani chvíli klidu? Nebojte, rozhodně nejste poslední člověk pod sluncem, který něco podobného zažívá. Jana Brůžková je klasická „superžena“ moderní doby. Pečuje o děti, stará se o domácnost a k tomu ještě pracuje. Skloubit všechny tři činnosti dohromady může být občas pěkná fuška.

 

 

 

Na své trable se dívá se stoickým klidem a humorným nadhledem. Své každodenní záležitosti popisuje v tenké, ovšem humorem nabité knížečce. Tohle malé dílko sice budete mít přečtené na posezení, rozhodně vám však zpříjemní minimálně jeden večer. Každý se v něm totiž najde. Já osobně jsem se živě viděla hned v několika situacích. Rozhodně můžu říct, že Brůžková vás zaručeně zásobí pozitivní energií a přidá i pár postřehů týkajících se například zcela nezbytného vybavení pro výlet k vodě. ☺

Už obálka poukazuje na žánr, do kterého je celé dílo zařazené, humor a zase jen humor. Vtipných, ale důvěrně známých chvilek je knížka opravdu plná. A musím říct, že smekám nad autorčiným pozitivním myšlením a schopností vidět svět jen ve veselých barvách. Na své si při čtení přijdou především ženy, které se se spisovatelkou opravdu snadno ztotožní. Nicméně ani mužské pokolení nezůstane zkrátka. Pánové totiž mají jedinečnou možnost se prostřednictvím této knihy ocitnout v kůži své drahé polovičky. Zjistit, čím si každý den prochází při obstarávání a zajišťování denní rutiny.

Krátké kapitoly, či mám-li být přesnější příhody ze života, které mnohdy nezabírají více než dvojstránku, mají za následek to, že vám celé dílko doslova odsýpá pod rukami. Navíc „vypravování“ v ich formě napomáhá hlubšímu ponoření se do děje.

Uvařte si čaj, zachumlejte se do teplé deky a relaxujte společně s „Důchodcem, blondýnou nebo dinosaurem“. Podívejte se na sebe sami s trochou vtipu a hned vám bude lépe! Pokud hledáte lék na chmurné chvilky, jste jednoznačně na správné adrese. S Janou se totiž budete cítit opravdu skvěle, a hlavně všechny vaše starosti zmizí, jako mávnutím kouzelného proutku.

Rozhodně se nebojte a knihu si pořiďte, jen málokdy se totiž stává, že bych se u knihy tak královsky pobavila. Rozhodně si Janu Brůžkovou dávám do svého pomyslného hledáčku spisovatelek a budu i nadále očekávat s čím, že přijde příště.

Za sebe příhody z každodenního bytí rozhodně doporučuji. Garantuji vám, že rozhodně nebudete zklamaní, poněvadž se aspoň v pár případech určitě poznáte. Zejména maminky se při čtení neubrání souhlasnému přikyvování. Malé milé ratolesti jsou totiž všechny do puntíku stejní, jenže co bychom si bez nich počali, že?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 5 Sdílet