Dokonalý cizinec - knižní recenze

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marcela G. Marcela G.

Dokonalý cizinec - knižní recenze - titulní obrázek

Catherine Ravenscroftová si vůbec nežije špatně. Má harmonický vztah, pozorného manžela a velice dobré zázemí. V práci sklízí zasloužený úspěch a vše se zdá být v naprostém pořádku.

Jediné, co ji čas od času vyvádí z míry, je věčné napětí mezi ní a jejím synem Nicholasem. Proč se jí Nicholas tolik odcizil? Vlastně, ještě jednu věc vám o Catherine Ravenscroftové nesmím zapomenout prozradit. Tahle navenek vyrovnaná žena celá dlouhá léta před všemi úzkostlivě ukrývá tíživé tajemství, které, jak se zdá, brzy vyplave na povrch!

Spisovatelka Renée Knight přichází se svým románovým debutem, jímž vám vyrazí dech a bezpochyby nadchne nejednoho fanouška světových bestsellerů Zmizelá či Dívka ve vlaku.

 

 • Dokonalý cizinec

  pevná vazba

  Román, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi Zmizelé nebo Dívky ve vlaku! Známé dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Do té doby úspěšná a…

  299 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Staré rány se znovu otvírají

Když se v domě Catherine Ravenscroftové na stolku záhadně objeví podivná kniha s názvem Dokonalý cizinec, polije Cath studený pot. Ačkoliv se kniha tváří jako fikce, vyděšená Catherine přesně ví, o kom se v příběhu vypráví. Román, který právě drží v ruce, je o ní! Dokonalý cizinec E. J. Prestona do těch nejmenších detailů popisuje jeden dávný den, kdy se navždy změnily osudy několika lidí. Jak ale mohou znát její tajemství? Jediný další člověk, který o něm věděl, je přece dávno mrtvý.

Autor knihy zachází dokonce tak daleko, že pro svou hlavní postavu Charlotte vymyslel i otřesný způsob smrti. Znamená to, že chce Catherine někdo zabít? Je nenávist autora Dokonalého cizince skutečně tak veliká, že jí nakonec půjde o život? Nezbývá než zjistit, kdo se doopravdy skrývá pod pseudonymem E. J. Preston a co od Catherine očekává, než bude pozdě. Musí Prestonovi vysvětlit, že se šeredně plete a vše se odehrálo úplně jinak...

Propracovaný psychologický thriller

Když si sednete s knihou v ruce, přečtete ji za čtyři hodiny, a navíc u toho občas zapomenete zavřít ústa údivem, jistě to něco vypovídá o příběhu, který se vám právě dostal pod ruku. Přesně tak to u mě vypadalo s Dokonalým cizincem, a věřte, že Renée Knightová umí svým čtenářům dávkovat napětí stejně, jako si dokáže pohrát s jejich myslí. Touha po odhalení zmíněného tajemství, chuť vědět, kdo chce Catherine zničit, vás bude pohánět k nadlidským čtenářským výkonům až s překvapením zjistíte, že se nacházíte na samém konci tohoto perfektního psychologického thrilleru. Nemějte obavy, těch kladů se najde pochopitelně mnohem víc.

Postavy v knize jsou uvěřitelné, promyšlené a nikdy si u nich nejste zcela jistí, která z nich je oběť, a kdo je vlk v rouše beránčím. Forma, jakou autorka zvolila pro sepsání knihy, určitě stojí za zmínku. Díky poměrně krátkým kapitolám se Cizinec vážně četl skoro sám. Za bezvadné rovněž považuji dějové prolínání současnosti s minulostí, při čemž nás příběhem provede několik postav, z jejichž pohledu je Dokonalý cizinec vyprávěn. To vše skvěle oživilo už dosti „šťavnatou“ zápletku, u které vám můžu slíbit zaručeně nečekané rozuzlení.

Světově proslulý Dokonalý cizinec

Pokud se vám líbila veleúspěšná Dívka ve vlaku nebo neméně oblíbená Zmizelá a od knihy očekáváte pořádnou dávku napětí, věřím, že v případě Dokonalého cizince nepřijdete zkrátka. Knihu bych dále doporučila všem milovníkům kvalitního thrilleru a čtenářům, kteří si potrpí na zajímavé zápletky.

Vzhledem ke skutečnosti, že je Dokonalý cizinec první knihou z pera Renée Knightové, a po svém vydání ihned dobyl světové knižní žebříčky, věřím, že o této nadané autorce v budoucnosti ještě hodně uslyšíme. Nezbývá než si trpělivě počkat, co nového si pro čtenáře připraví, a zda si udrží Cizincem vysoko nastavenou laťku.

Hodnocení: * * * * *

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet