Dívka na kusy - silné, nezapomenutelné Young Adult drama

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Sabina Bubníková Sabina Bubníková

Dívka na kusy - silné, nezapomenutelné Young Adult drama - titulní obrázek

Dívka na kusy – to je bezesporu příběh, který ve vašich srdcích zůstane déle, než kterýkoliv jiný, jenž jste ze žánru Yound Adult dosud četli. Nejde o novinku, kterou byste po přečtení byli schopni zapomenout a mohli ihned navázat další knihou.

Protože tento příběh se vás dotkne. Je inspirovaný skutečnými událostmi, před kterými mnozí z nás raději zavírají oči a dávají přednost „stravitelnějším“ knihám a tématům. Toto dílo je silné a jeho čtení nebude jednoduché, ale zaručujeme, že jeho četby nebudete nikdy litovat.

 

 • Dívka na kusy

  pevná vazba

  Fanoušci Girl, Interrupted, Thirteen Reasons Why nebo All the Bright jistě ocení debut Kathleen Glasgow o dívce, která ztratila všechno, téměř i sebe.Charlotte Davis je na tom zle. V osmnácti letech…

  399 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

Dívka na kusy, debutový román z pera Autorky Kathleen Glasgow, se ne náhodou dostala na seznam nejlepších knih podle Amazonu, The New York Public Library, TeenVogue či TeenReads.

Pokud jste si obíbili Třináctkrát proto (v originále Thirteen Reason Why), které proslavila především povedená seriálová adaptace, milujete dojemné, často bezhappyendové přběhy Johna Greena nebo jste čtenáři surových příběhů o tragických lidských osudech a ve vaší knihovně nesmí chybět například My děti ze stanice ZOO, nepřehlédněte emotivní čtení Dívka na kusy.

Charlotte „Charlie“ ještě není ani plnoletá, když jí umírá otec. Život není vždy spravedlivý, a dokonce ani smrt rodiče není bohužel nic neobvyklého. Touto životní tragédií však začíná kolotoč strašlivých událostí, které si Charlie ve svém mladém životě musí prožít. To, s čím se člověk není schopen vyrovnat nejspíše nikdy a ovlivní ho to na celý život, následuje hned poté. Charlottina matka se o svou dceru přestává starat a nechává ji napospas všem životním nástrahám, na které Charlie ve svém věku rozhodně není připravena.

Zdá se, že osud se obrátil k Charlie zády. Všichni její blízcí ji opuští, dokonce i její nejbližší přítelkyně Ellis se jí vzdaluje a nakonec ji opustí nadobro. Přestože život na ulici nebo v ústavu není nic, co by Charlotte lákalo, ani těmto neradostným zkušenostem a zážitkům se nevyhne. A to není vše, Charlie je předurčena k tomu zažít nejedno další životní drama...

Jak se vyrovnat s osudem, jež je tak nemilosrdný? Jak zabránit tomu, abyste se rozpadli na milion kousků a nakonec neztratili i sami sebe? Jak se Charlotte se vším vyrovná a je tu vůbec nějaká naděje na lepší zítřky?

Zjistěte v Dívce na kusy, New York Times bestselleru, který se v českém překladu objeví v našich knihkupectvích již v druhé polovině ledna 2018.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet