Petra Jirglová*1988

Česká blogerka a dnes už i spisovatelka Petra Jirglová staví svou tvorbu na tom jaká je, co jí baví a co dělá. Miluje svobodu, cestuje po světě a o svých zážitcích píše blog.

Letuška není žádný návod ani průvodce tímto světem, jsou to jen mé zážitky za rok, co jsem žila v Dubaji. Věci v knize nazývám pravými jmény – a když se mi něco nelíbilo, nebála jsem se to tam tak napsat.

To vše dala dohromady a sepsala knihu – Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte – která jí vyšla v roce 2019 a měla úspěch. Vyprávět humorné příběhy z její práce letušky, životě v Dubaji a o lidech, se kterými se tam setkala ji začalo bavit, a tak se ještě v té době pustila do knížky další.

Více informací

Všechno nejlepší, Anno mělo být původně její prvotinou, ale dopadlo to jinak. Kniha vyšla o rok později, v roce 2020. Jde o příběh dívky, která se rozejde se svým přítelem, a musí se nyní postarat sama o sebe. Osud ji zavede do Velké Británie na zapadlý venkov, kde pracuje jako au-pair.

„Dospělost začíná ve třiceti, čtenáři v tomhle věku hrdinku pochopí.“

Petra Jirglová je šťastně vdaná a má malého synka.

Jsem vděčný člověk, to ale neznamená, že by se mi vyhýbaly nějaké pohromy, smutek, těžká životní období. Ale snažím se brát život s nadhledem, nebrat se moc vážně a nelpět na malichernostech.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Co hledáte?

Zajímá vás

Vazba

Formát audioknihy

Dostupnost

Hodnocení

Knihy autora

Seřadit:

Co hledáte?

Zajímá vás

Vazba

Formát audioknihy

Dostupnost

Hodnocení