Jaroslav Kalfař

Jaroslav Kalfař je autorem, který debutoval dílem Kosmonaut z Čech. Často bývá označován za novodobého Kunderu, jelikož své první dílo napsal v zahraničí - přesně tedy ve Spojených státech a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

Bylo mu 15 let, když emigroval do Ameriky, kde žila jeho matka. Psaní zde vystudoval na Newyorské univerzitě, kde obdržel prospěchové stipendium. Zde se tedy rozvíjí láska k psaní a také nápad stvořit vlastní dílo, světového formátu. Sci-fi žánr je jeho oblíbeným, proto není divu, že jeho debut Kosmonaut z Čech se odehrává ve vesmíru. Vesmír je zde symbol samoty, jak sám autor vysvětluje. V tomto sci-fi románu totiž nejde pouze o techniku, bádání a mimopozemské civilizace, ale důležitá je zde i vztahová a emoční linka. Na své si tak přijdou milovníci smyšlených prostorů, situací, fanoušci astronomie a mimozemských úkazů a představ, ale také čtenáři, kteří touží po tom, aby v příběhu dominovala lidskost, emoce a objevovaly se zde problémy běžného pozemšťana.

Jaroslav Kalfař napsal několik povídek, román a také scénáře. Knihu Kosmonaut z Čech napsal v angličtině a překlad svěřil do rukou Veronice Volhejnové, jelikož sám není zvyklý psát v češtině již přes deset let. 

Autor je nyní spisovatelem na plný úvazek a žije v Brooklynu. Jeho cílem je proslavit českou literaturu ve světě (což už se mu z velké části podařilo).

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení