Ladislav Hruška

Ladislav Hruška*Městec Králové, 1978

Mgr. Ladislav Hruška je veřejnosti znám především jako redaktor. Působil v Českém rozhlase a na Frekvenci 1, ale hlavně jako moderátor a reportér TV Prima a TV Nova v pořadech s kuchařskou tematikou.

Největší popularity dosáhl svými Vychytávkami Ládi Hrušky na jejichž základě byla vydána tištěná kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou Levně a chutně. Ta se svými 400 000 prodanými výtisky stala bestsellerem roku 2014, což bylo potvrzeno i cenou Český bestseller.

Více informací

Ladislav Hruška posléze vydal ještě několik dalších kuchařek s netradičními a levnými, a svým způsobem experimentálními recepty – Láďa Hruška se vrací-Kuchařka pro samouky (2015), Vychytávky Ládi Hrušky-120 vychytávek pro každou situaci (2016) a Revoluce v grilování (2017).

Ladislav Hruška se však pustil i do jiného žánru. Příjemnou změnou jsou jeho knížky pro děti od osmi let. Jde o příběhy úplně normálního kluka jménem Miky Marný, který sice nesnáší učení, ale umí si vždy poradit - Průšvihy drzého záškoláka: Miky pátrá, radí, zachraňuje (2019) a povídání na aktuální téma o tom, jaké je to v karanténě - Průšvihy drzého záškoláka: Prázdniny skoro na rok (2020).
Ladislav Hruška je původní profesí učitel. Rád jezdí na kole i na vodu a když je v zahraničí, leží u bazénu a relaxuje.

„Svým způsobem jsem učitelem pořád, i když v televizi. To, co prezentuji, předávám dál divákům. Rozdíl vidím jenom v tom, že ve školní třídě jsem míval kolem třiceti žáků, před obrazovkou statisíce.“

 

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení