Co si tak pamatuje, vždycky ji bavilo psát, a dokonce už jako čtyřletá vytvořila svou první knihu. V jedenácti letech poslala do novin svůj první článek na téma, jak by strávila svůj poslední den, kdyby měl svět zaniknout. Od tohoto úspěchu se její eseje a fotky objevily například v New York Times či magazínu Travelgirl. Pracovala jako copywriter v oblasti cestování. Až jednou na rodinné sešlosti v roce 2000 vznikla myšlenka na výzkum, ze kterého vznikla její první kniha.
V románu zachytila postavu zesnulého dědečka pojmenovaného Addy, jehož příběh se dozvěděla od babičky. Addy pocházel z Polska, ale v průběhu druhé světové války pobýval ve Francii a nesměl se vrátit domů. Jelikož byl židovského původu, hrozilo mu okolo roku 1939 obrovské nebezpečí. Rodina se proto rozprchla do všech koutů světa, aby se zachránila. Addy emigroval do Brazílie, kde poznal svou osudovou lásku, Američanku, a společně se odstěhovali do Spojených států. Po mnoha letech odloučení se rodina opět setkala v Massachusetts.
Autorka si dala opravdu záležet, vyslýchala všechny příbuzné, pátrala v archivech a přibližně deset let sbírala podklady. Není divu, že takto dojemný příběh se šťastným koncem si vyžádal knižní zpracování, aby mohl inspirovat a těšit ostatní, což v této závažné tematice zdaleka nebývá samozřejmé. Jedná se o jednu z nejhorších kapitol v dějinách, při které zahynuly miliony lidí a desetitisíce bojovaly o přežití. Měli bychom s respektem pamatovat na temné časy a vážit si světla. To, co dokázala rodina Hunterové, je vzácné a pamětihodné. Uchovali si naději, lásku a odhodlání přežít stůj co stůj.
Román se těší velké oblibě a té nejlepší kritice, vysloužil si přízviska jako odvážný, fascinující, přesvědčivý a srdcervoucí například od autorů newyorských bestsellerů Lauren Belferové či Davida R. Gillhama. Třeba se od spisovatelky s takovým potenciálem brzy dočkáme dalších prací!
V současnosti Hunterová žije v Connecticutu s manželem a dvěma syny. Spravuje vlastní web, kde se fanoušci mohou dočíst bonusové informace „ze zákulisí“ jejího románu, ale také užitečné rady, jak vypátrat své vlastní kořeny.