Emilia Dziubaková*Deblin, Polsko, 1982

Mladá polská umělkyně, výtvarnice Emilia Dzubiaková, je ve své vlasti jednou z nejznámějších ilustrátorek dětských knížek. Knihy doprovázené jejími originálními kresbami patří k nejprodávanějším i v Čechách.

Emilia Dzubiaková spolupracuje nejen s jinými autory, jako je například Przemyslaw Wechterowicz, jehož kniha Obejmi mě, prosím (2013) získala v roce 2014 Literární cenu hl. m. Varšavy, ale tvoří především vlastní projekty.

Více informací


Její leporelo Rok v lese (2015) o tom, jak a co všechno se na jaře, v létě, na podzim a v zimě mění v lese, milují malé děti u nás i v zahraničí, ale i jejich rodiče.

Dalšími, mezi dětmi oblíbenými knížkami jsou Stavitelé z říše zvířat (2021) – malá encyklopedie zvířátek/stavitelů a jejich úžasných staveb – a Neobyčejná přátelství v přírodě (2019) – procházka světem neobyčejných zvířecích přátelství za doprovodu kocoura Mourka. Tato knížka má na konci navíc test, který dětem prozradí, jakými přáteli jsou ony samy.

Všechny knížky, kterých se Emilia Dzubiaková svou tvorbou dotkla, jsou o přírodě a o zvířátkách, a zprostředkovávají našim dětem, díky nádherným ilustracím, úžasná dobrodružství, spoustu zajímavostí a nových informací.

Emilia Dzubiaková žije a pracuje v současné době v polské Poznani, kde také vystudovala Akademii výtvarných umění.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení