Bára Basiková*Praha, 1963

Známá česká zpěvačka populární hudby Bára Basiková se o hudbu zajímala už odmalička. Navštěvovala klasický zpěv na LŠU v Praze a později vystudovala střední ekonomickou školu. Zpěvu se však věnuje trvale.

Od roku 1982 vystupovala veřejně se skupinou Precedens a od roku 1986 se skupinou Stromboli. Ze skupiny Basic Beat (původně Precedens) se pak stala její doprovodná skupina. Bára Basiková se také významně etablovala v muzikálech. Její Máří Magdaléna, Kleopatra, Rusalka či Johanka z Arku jsou nezapomenutelné.

Více informací

Jako autorka se Bára Basiková představila už v roce 2021, dva roky po vydání rozhovorů s redaktorem Práva Zdeňkem Smíškem Rozhovor. Kniha Rozhovory s útěkem zahrnuje autobiografické črty z doby jejího dospívání a pocity a úvahy mladého nezakotveného člověka, kterým je v tomto případě sama Bára Basiková.

S jednou knížkou na kontě jsem se za spisovatelku nikdy nepovažovala, navíc u mě vždycky byla na prvním místě rodina a zpívání. Na začátku jsem psaní blogu vnímala jako terapii. Chtěla jsem sebe i ostatní přivést na jiné myšlenky, dát životu nějaký řád a smysl. Pak mě to chytlo… Kdybych měla to svoje psaní nějak definovat, tak jako absolutní svobodu. Když píšu, jsem sama sebou.

V roce 2021 vychází kniha Když skočíš, já taky. Jedná se o stejnojmennou a rozšířenou verzi blogu Báry Basikové, která jej píše, jak sama říká, „abychom přišli na jiné myšlenky“.

Holky navrhly, abych začala psát. A hned mi založily blog… No a dneska je z těch mých internetových příspěvků knížka, což je důkaz toho, že život je plný překvapení. Vždycky může přijít něco, s čím jste naprosto nepočítala.

Bára Basiková má tři děti – dvojčata Annu a Marii z prvního manželství a třetího má syna Theodora.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba