Mary Aiken

Mary Aiken*Irsko

Mary Aiken je přední světová odbornice v kyberpsychologii, která zkoumá vliv používání technologií na chování člověka. Debutovala roku 2016 svou výzkumnou knihou Nebezpečný efekt (The Cyber Effect), která získala ocenění Kniha roku 2016 podle magazínu Times v kategorii „Myšlenky“ a byla zařazena do výběru 20 nejlepších vědeckých knih podle mezinárodního vědeckého časopisu Nature.

Více informací

Pochází z Irska. Získala magisterský titul v oborech kyberpsychologie a forenzní psychologie.

Zastává funkci akademické poradkyně Evropského centra kybernetické kriminality Europolu. Je profesorkou na katedře práva a kriminologie na University of East London (UEL) a mimořádnou profesorkou na University College v Dublinu.

Je členkou globální skupiny odborníků na počítačovou kriminalitu INTERPOL, neziskové lékařské společnosti Royal Society of Medicine, dále výsadní technologické společnosti Society for Chartered IT Professionals a globální pracovnicí ve výzkumném politickém Wilsonově centru.

Profesorka Aikenová je také aktivní politickou aktivistkou, která pravidelně vystupuje v rozhlase a televizi. Byla představena v médiích – na stanicích CBS i BBC a v periodicích jako Wall Street Journal, New York Times, The Guardian, Hollywood Reporter a Time Magazine. Je uznávanou odbornou řečnicí na technologických konferencích.

Byla uvedena do „Síně slávy“ Infosecurity Europe Hall of Fame. Stala se dokonce inspirací pro hlavní představitelku dramatického seriálu Kriminálka: oddělení kybernetiky (CSI: Cyber) z let 2015-2016, kterou ztvárnila herečka Patricia Arquette.

Ve své knize Nebezpečný efekt přináší statistiky a alarmující případy, jak digitální média zasáhnou lidskou mentalitu. Varuje před nástrahami sociálních sítí a nebezpečím, které elektronika představuje v první řadě pro děti. Jakým způsobem se online realita podepíše na vývoji lidstva?

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba