Adam Bray

Adam Bray je americký novinář, cestovatel a spisovatel. Je také skvělým příkladem toho, že je možné skloubit svůj největší koníček (v Adamově případě lásku ke Star Wars, marvelovským komiksům a LEGO stavebnicím) s živobytím. Na kontě má totiž více než 20 knih s fantasy a science fiction tématikou, z nich se jich spousta může pyšnit titulem USA Today nebo Amazon bestseller.

U nás se čtenářům a milovníkům komiksů nejvíce zapsal do povědomí díky publikaci Marvel Encyclopedia. Toto obsáhlé dílo nesmí chybět v knihovně žádnému marvelovskému fanouškovi - najdete v něm zajímavé informace o všech svých oblíbených hrdinech. Nechybí samozřejmě Spider-Man, Iron Man ani Kapitán Amerika. Dílo vzniklo ve spolupráci se Stanem Leem.

Více informací

Mezi jeho další populární publikace patří například Marvel Studios: Encyklopedie postav nebo Marvel Studios Visual Dictionary. Obě tyto knihy jsou napěchované informacemi a plné úžasných ilustrací, díky kterým si veškeré nabyté vědomosti přiřadíte k těm správným postavám.

Adam Bray se díky svým literárním počinům často objevuje na veřejnosti. Ať už se jedná o turné k právě vydané knize nebo o přednášky na populárních amerických Comic-Conech, nikdy nevynechá příležitost mluvit o své lásce ke Star Wars.

Pravidelně také přispívá do oficiálního Star Wars časopisu s názvem Star Wars Insider a píše články na StarWars.com.

Když se Adam zrovna nevěnuje psaní, rád cestuje po světě. Během svých cest navštívil například Vietnam, Čínu nebo Nový Zéland, díky čemuž si vysloužil přezdívku moderní Indiana Jones.

Sdílet 0

Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení