Série Twilight sága

Twilight sága

Stmívání – jedna z nejslavnějších upířích sérií všech dob. Když Stephenie Meyerová vdechla roku 2005 život Edwardu Cullenovi a Isabelle Swanové, pravděpodobně netušila, jak ohromný úspěch jejich příběh sklidí. Zakázaný vztah mezi pohledným, přesto vnitřně rozervaným upírem, a mladou dívkou si našel cestu k srdcím milionů čtenářů a dočkal se mimo jiné i filmové adaptace.

První díl, Stmívání, obdržel cenu Nejlepší kniha roku a rozjel autorčinu hvězdnou kariéru. Druhý díl, Nový měsíc, si udržel vysoce nasazenou laťku protkanou napětím, silnou milostnou linkou, fantastickou zápletkou a dojemnými pasážemi. Edward a Bella si tehdy začali teprve uvědomovat, že jejich vztah může mít fatální následky vůči všemu a všem, na kterým jich záleží.

V Zatmění se dostávají ke slovu nové postavy – Victoria, která chce pomstít svého druha a proměňuje nevinné lidi v krvežíznivé vraždící upíry. Aby se podařilo ochránit Bellu, museli se upíři sjednotit s vlkodlaky, což bylo nejen nepřirozené, ale navíc pořádně napínavé, protože jeden z nich, Jacob, se do Belly beznadějně zamiloval…

V Rozbřesku, závěrečném díle tetralogie, čekal na milostný trojúhelník skutečně bouřlivý rok plný pokušení, ztrát a rozřešení. Rozhodla se Bella naplno ponořit do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo se od něj odvrátila, aby mohla žít plnohodnotný život člověka?

A konečně Půlnoční slunce přineslo všem fanouškům pohled na celou ságu prostřednictvím Edwarda Cullena - a přiznejte si, to si každý, kdo si Stmívání zamiloval, skutečně přál!