Série Skleněný trůn

Skleněný trůn

Autorka Sarah J.Maas vytvořila výjimečnou knižní sérii, na které začala pracovat již ve svých šestnácti letech. Studovala tvůrčí psaní a nyní je autorkou The New York Times.

V jejím fantasy vyprávění (Skeněný trůn) nás seznamuje s hlavní hrdinkou Celaenou, která je trénovaná k tomu, aby se stala nejlepším zabijákem na světě. Je však chycena a svou volnost si musí vybojovat v krutém zápase. Zjišťuje však, že nepůjde jen o boj s lidskou silou, ale také s černou magií.

V dalších dílech (Půlnoční koruna) již Calaena, královna bojovnice, začíná pátrat po pravdě, která se skrývá hluboko v podsvětí. Přes další díly série (Dědička ohně, Královna stínů) již putujeme v boji za pravdu, kterou však nebude vůbec snadné získat. Hrdinka stojí sama proti všem.

Sérii brzy obohatí připravovaná kniha Série bouří, která by měla vyjít závěrem roku 2017. Sága bude kompletní s vydáním šestého dílu. Pro upřesnění předchozích událostí v životě královny bojovnice napsala autorka doplňující dílo Krvavé ostří, ve kterém zrcadlí osud Celaeny.