Série Josie Quinn

Josie Quinn

Ve svých jedenácti letech dostala současná americká spisovatelka Lisa Reganová od svých rodičů psací stroj. Od té doby psaní zaplnilo téměř veškerý její volný čas. Postupně se přes pohádky a příběhy pro děti, dopracovala postupně až k žánru detektivnímu, a to především k sérii thrillerů s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou. V současné době tato série čítá již 12 dílů. Všechny se těší v USA velké oblibě a dosahují nejvyšších stupňů tamních žebříčků bestsellerů. V českém překladu jsme se prozatím setkali s prvními třemi z nich.

Mizející dívky (Vanishing Girls) vypráví o zmizelých dívkách. Unáší je jakési "monstrum", které Josie Quinnovou při pátrání po něm, přivede na ta nejtemnější místa, a postaví ji tváří v tvář jejím vlastním nočním můrám, aniž by mohla komukoliv důvěřovat. Příběh čtenáře dovede až k šokujícímu závěru - ten je ostatně společným jmenovatelem všech dosud vydaných dílů s českým překladem.

Dívka beze jména (The Girl With No name) je příběh, kde nelítostný vrah zabíjí ženy a unáší jejich potomky. Josie bude postavena před netěžší rozhodnutí svého života – má riskovat život jednoho dítěte, a tím možná zachránit život dalším? Ke slovu se dostávají i její problémové vztahy s muži a stíny minulosti ne a ne odejít.

Matčin hrob (Her Mother's Grave), ve kterém budou Josie opět připomenuty staré vzpomínky. V lese, kde se jako malá holčička schovávala před svou nesnesitelnou matkou, najdou dva chlapci třicet let pohřbenou mrtvolu. Že se však bude jednat o oběť, kterou Josie dobře znala, je šokující. Otázkou zůstává, zda této skutečnosti dokáže čelit, a když se najde další mrtvá žena, vypátrat vraha a ochránit tak další životy…