Série Hotel Winterhouse

Hotel Winterhouse

Máte chuť na něco záhadného, tajuplného s prvky fantasy? Chcete zažít opravdové dobrodružství, a ještě si přitom zaluštit? Tři knížky, jejichž děj se odehrává v kouzelném hotelu plném hádanek, uprostřed zasněžených hor, si zamilují nejen mladší čtenáři, radost přinese i dospělým.

Viktoriánský hotel, jehož zaměstnanci, ale i hosté, jsou tak trochu podivíni, navštíví osiřelá Elizabeth. Objeví magickou knihu, která jí bude pomáhat prolomit prokletí a vyřešit nejednu záhadu. Předtím však bude muset rozluštit nějaký ten rébus či anagram a spoustu hádanek. A možná, že potká i přízrak.

Autorem série Hotel Winterhouse je americký autor Ben Guterson. Sám žije v horách, a tak prostředí všech tří doposud vydaných a na sebe navazujících dílů – Hotel Winterhouse, Tajemství hotelu Winterhouse a Záhada hotelu Winterhouse – dokázal popsat opravdu autenticky. Za tento počin byl Ben Guterson v roce 2019 odměněn cenou Washington State Award a v témže roce byl také nominován na prestižní cenu Edgar Award za nejlepší knihu pro děti. Atmosféru všech tří příběhů ještě doplňují krásné, úžasně působivé a výstižné ilustrace americké animátorky a výtvarnice Chloe Bristol.

Je také třeba zmínit, že na úspěchu českého vydání má bezesporu zásluhu překladatelka, spisovatelka a odbornice na dětskou psychologii Eva Kadlecová. Bez jejího umu a hrátek s jazykem, by malého českého čtenáře záhady, hádanky a magie Hotelu Winterhouse, nikdy tolik neupoutaly.