Série Hailee a Chase

Hailee a Chase

Dvoudílná romantická série autorky Bianky Iosivoni je zkrátka luxusní a na samotném obalu zdobená zlatem. Neméně cenný je také obsah, neboť se autorka dotýká citlivých a velkých témat dospíváníúzkostí, deprese, sebevraždy, vztahů a lásky. V dospívání se ostatně všechno zdá osudové, veliké a nezapomenutelné. Ačkoliv máme všichni svůj určitý plán, nakonec není špatné čas od času „sjet z cesty“, dělat věci Devadesátkrát jinak, měnit svůj život a přidat špetku toho adrenalinu.

Hlavní protagonistka Hailee má zásadně divočejší dvojče, zatímco sama se raději někde zavře s pěknou knížkou. Pak ovšem nastane zvrat. Hailee se v prvotním díle Strmý pád (2020) rozhodne svůj život změnit, dodat mu více dobrodružství, akce a nepředvídatelnosti. Proto se jednoho dne sbalí a prostě cestuje napříč celou Amerikou. Uctí památku svého zesnulého kamaráda Jespera, načež vyráží na nespoutanou cestu ve stylu Jacka Kerouca. V nečekanou chvíli překříží dívce cestu pohledný chlapec Chase, shodou náhod kamarád zemřelého Jespera, který ovšem v jejím plánu nic neplánovat nebyl započten. Že by šarmantního chlapíka vyslal do cesty samotný Jesper? Jak má před ním teď probůh skrýt svoje nejcennější tajemství?

Jestliže první díl se nesl ve znamení skrývání a dobrodružství, druhý titul Prudký vzlet (2021) přináší temnější linku příběhu. Jak bývá u tajemství nepěkným zvykem, nakonec se stejně prozradí. Hailee nemá ve svém životním plánu lásku ani naději. Vztah s Chasem je podle ní předem odsouzen k nezdaru, stejně jako samotná dívka. Nevyhnutelné se stává brzkým. Překoná osudová láska temnotu?