0.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Produkt je vyprodaný.
Publikace S Bohem za císaře a vlasť! Čeští důstojníci ve válkách let 1848–1849 uvádí čtenáře do problematiky revolučních válek let 1848–1849. V první části kniha popisuje průběh revolucí, které zachvátily Evropu, přičemž se zaměřuje primárně na středoevropský region bývalé habsburské monarchie. V druhé části líčí průběh revolučních válek na… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Maršál Masséna
-
5 ZA 500,- Druhá světová válka v dokumentární fotografii
-
Prokletá věž: Poslední bitva křižáků o Svatou zemi
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 1000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Napoleonův voják
-
Velký švindl
-
Peloponnéská válka
-
Zápisky o válce galské
-
Murat / Bonapartové
-
Evropa v plamenech
-
Čas kongresů a tajných společností
-
V zájmu všeho křesťanstva
-
5 ZA 500,- Válečníci a vojevůdci
-
Napoleonova prohra 1810-1814
-
Tažení za přeludem
-
Slunce nad Slavkovem
-
Somosierra 1808 - Mýtus a realita
-
Generál Lasalle
-
Prodané vítězství-2.vyd.
-
Nevyhlášená válka
-
Do zbraně, občané!
-
Sukně proti kalhotám
-
Povstání Bohdana Chmelnického
-
Proti Napoleonovi
Publikace S Bohem za císaře a vlasť! Čeští důstojníci ve válkách let 1848–1849 uvádí čtenáře do problematiky revolučních válek let 1848–1849. V první části kniha popisuje průběh revolucí, které zachvátily Evropu, přičemž se zaměřuje primárně na středoevropský region bývalé habsburské monarchie. V druhé části líčí průběh revolučních válek na italském a na uherském bojišti, kde primárně působili vojáci a důstojníci z českých zemí. Ve třetí části pak přináší biografie nejvýznamnějších důstojníků pocházejících ze zemí Koruny české.
Dodnes často opomíjeným faktem je skutečnost, že právě v první polovině 19. století tvořili rodáci z českých zemí svým počtem a významem jednu z nejdůležitějších částí rakouské císařské armády, což se naplno projevilo i v revolučních válkách let 1848–1849. Lze konstatovat, že vrchní velitelé císařských vojsk v Itálii i v Uhrách pocházeli z řad české šlechty, stejně jako značná část velitelů armádních sborů, divizí a brigád. Právě vybraným osobnostem z řad těchto dnes neprávem pozapomenutých vojáků je věnována tato publikace – předkládá čtenáři životní osudy těchto osobností. Na nich se seznámí nejen s průběhem samotných revolučních válek let 1848–1849 (ačkoliv uherské bojiště se dosud v české historiografii nedočkalo kvalitního uceleného zpracování), ale také s dílčími částmi ozbrojených konfliktů, kterými „osmačtyřicátníci“ z českých zemí prošli, od rakousko-turecké války 1788–1791 a napoleonských válek až po americkou občanskou válku 1861–1865, mexické tažení let 1864–1866, prusko-rakouskou válku roku 1866 či okupaci Bosny a Hercegoviny roku 1878.
- Nakladatel
- Academia
- Rozměr
- 230 x 288 x 43
- datum vydání
- 8.08.2018
- ean
- 9788020028150
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 2550 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 552
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-200-2815-0
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy
-
Sto květů – co zůstane, když člověk začne zapomínat? | RECENZE
-
Kdo je Freida McFadden? Autorka Pomocnice odhalila svou identitu
-
Pokračování Spalující rivality vyjde již v květnu!
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE