Rozmarné hostince valašské
Kniha ( měkká vazba )
- Dostupné u dodavatele
- Doručení V pondělí 19. 1. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
220 Kč s DPH
Jsme transparentní
Byť by název Rozmarné hostince valašské mohl lehce evokovat dojem, že se jedná o román, patří tato knihy do škatulky naučná literatura faktu. Pojednává především o valašských hostincích zhruba od poloviny 19. století do roku 1948, kdy došlo k jejich postupnému znárodňování a mnohé z nich zanikly. První třetina knihy je ale o hostincích v… Přejít na celý popis
Byť by název Rozmarné hostince valašské mohl lehce evokovat dojem, že se jedná o román, patří tato knihy do škatulky naučná literatura faktu.
Pojednává především o valašských hostincích zhruba od poloviny 19. století do roku 1948, kdy došlo k jejich postupnému znárodňování a mnohé z nich zanikly.
První třetina knihy je ale o hostincích v českých zemích všeobecně, o jejich středověkých začátcích, postupném rozvoj a zejména pak narůstajícícm významu. Ač to pro mnohé bude znít možná neuvěřitelně, hostince druhé poloviny 19. století sehrály v emancipaci českého národa velmi důležitou roli a jejich kulturní a společenský přínos k formování tehdejší společnosti byl jednoznačný.
Kapitola "Hostince ve Valašském Meziříčí, Vsetíně a Rožnově v 19. a 20. století" je sepsána výhradně z archivních materiálů a podílel se na ni i významný valašský historik Ladislav Baletka. Jde o informace, z nichž mnohé nebyly ještě nikdy zveřejněny. Co hostinec, to celá řada valašských rodin, které je provozovaly nebo vlastnily, včetně jejich osudů, příběhů a jhstorek. Publikace obsahuje řadu dosud nepublikovaných unikátních fotografií a to především z Rožnova a Valašského Meziříčí, pro většinu čtenářů ale budou prakticky neznámé i snímky ze Vsetína.
Summa summarum - kniha není určená jen pro obyvatele valašského regionu nebo příznivce hospod, zajímavosti o zaniklém světě pohostinství, minulosti Valašska či další pozoruhodné informace si v ní najde každý milovník historie a literatury faktu.
- kategorie
-
Knihy »
Odborná literatura »
Historie a military »
Dějiny/Historie
Knihy » Cestování » Česká republika » Moravskoslezský kraj
Knihy » Cestování » Česká republika » Zlínský kraj
- Nakladatel
- Zdeněk Kment
- Rozměr
- 152 x 227 x 23
- datum vydání
- 31.08.2019
- isbn
- 978-80-907639-0-6
- Počet stran
- 416
- Hmotnost
- 586 g
- datum dotisku
- 26.09.2019
- ean
- 9788090763906
- Vazba
- měkká vazba
- Vydání
- 1
- jazyk
- čeština
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Maloobchodní cena
Minimální prodejní cena:
197 Kč
Nápověda
Články, které stojí za pozornost
-
10 nejprodávanějších e-knih roku 2025 u Knihy Dobrovský
-
Čeká nás 9. díl Stranger Things? Proč si fanoušci myslí, že finále není skutečné
-
Heated Rivalry: Když se z knižní romance stane seriálový hit
-
10 nejprodávanějších knih roku 2025 v síti knihkupectví Knihy Dobrovský
-
Proč je Neklidný hrob zatím nejlepší knihou Kateřiny Šardické? | RECENZE
-
Zamilovaný vinopalník - švédská bomba, která vás nabije dobrou náladou | RECENZE
-
Drby z Olympu - skvělý nadčasový komiks, který si nejde nezamilovat! | RECENZE
-
Vánoce na Skotské vysočině: Příběh, který vás dokonale naladí na sváteční atmosféru | RECENZE
-
AOMU: česká aromaterapie, která zpříjemní čtení i každý den
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Dohoda růží – vílí intriky, elegance a srdce rozsekané na tisíc kousků | RECENZE
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE