Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Eva Francová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Kniha pro pubertální dívky a jejich rodiče. Provede nás od prvních „příznaků“ puberty až po celé dospívání. Odpoví na mnoho dotazů a dokáže otevřít témata pro komunikaci. Jelikož mám dceru ve věku, který se označuje jako puberta, byla jsem vážně zvědavá, co mi kniha přinese. Přiznám se, že mi přinesla překvapení. Překvapení v tom, co všechno jsem se v knize dozvěděla. Kniha začíná poznáním svého těla, hormonů, otázek kolem menstruace a dostáváme se až k prvním zkušenostem s chlapci, dokonce i k otázkám těhotenství a podobně. Ono to bylo na jednu stranu skvělé, ale na tu druhou mi přišlo, že má kniha opravdu velký záběr. Začátek knihy, který bych klidně dala přečíst desetiletým slečnám, tak ten konec mi na ně přišel už moc, ten bych viděla až tak pro třinácti – čtrnácti leté dívky (zvláště pro to, jak byl podrobný a otevřený). Ale to je jen můj osobní názor, možná se pletu. Každopádně kniha byla zajímavá. Pokud mluvím za nás, za maminky, připomeneme si spoustu informací o našem těle. Jelikož je autorka gynekoložka, nebojí se ničeho, všechna témata přináší otevřeně a třeba ani za mého mládí se spoustu věcí z knihy vůbec neřešilo. Kniha je přehledně rozdělena na části pro dcery a pro rodiče. A právě v těch pro rodiče předává i svou osobní zkušenost z pohledu matky a radí třeba i jak na komunikaci s puberťákem. Myslím, že se v knize dozví mnoho zajímavého obě skupiny čtenářů. Moje generace zná knihu Děvčátka, na slovíčko, tak tentokrát je to rozhodně pojaté více podrobněji.

    Přečíst více