Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » Knihy » Historická literatura » Historické romány
4.2 z 5 12 hodnocení čtenářů
7× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Jindra registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
napsáno čtivě , ale Vondruška je přece jen o něco lepší...Zajímavé je, že autor straní Lancasterům, i té fabulace je trochu příliš , ale dá se ...proto je vhodné pro čtenáře, který už o historii válek v Anglii něco ví..
Pomohla vám tato recenze? Ano 37
Kniha, Plus, 2017, 9788025906200
Sára registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček
Kniha byla sice čtivá, ale příliš mě nenadchla. Jediná dějová linie, která mě opravdu bavila byla ta Markéty u Anjou, jinak pro mě žádný velký zázrak.
Pomohla vám tato recenze? Ano 27
Kniha, Plus, 2017, 9788025906200
Jana registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Velmi čtivá kniha,čekám na druhý a třetí díl :-)
Pomohla vám tato recenze? Ano 19
Kniha, Plus, 2017, 9788025906200
Šárka Lanková registrovaný uživatel 1 z 5 hvězdiček
I když to nedělám, tuhle knížku jsem opravdu nedočetla. Ze začátku byla skvělá, dobře se četla, ale pak tam najednou bylo moc pasáží o boji v lidech a popsané životy lidí, kteří mě v ději Války růží nezaujali a byly nepodstatné.
Pomohla vám tato recenze? Ano 3
Kniha, Plus, 2017, 9788025906200
Vladislava registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Všechny díly jsou velice dobře napsané, ale zbytečně zdlouhavé. Možná spíš čtení pro chlapy nebo milovníky historie. Každá bitva je detailně popsaná. Tahanice s Markétou z Anjou se zdají nekonečné a pořád dokola až nad tím člověk vrtí hlavou.
Pomohla vám tato recenze? Ano 2
Kniha, Plus, 2017, 9788025906200
Radmila Hnilková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Moc pěkně se knížka četla,už se těším na další pokračování které mám také koupené.
Pomohla vám tato recenze? Ano 2
Kniha, Plus, 2017, 9788025906200
Annabelle’s Life and Books registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Historii Anglie mám moc ráda, zejména období „Válek růží,“ a také osobnost krále Richarda III., proto jsem kdysi hledala různé knihy na tohle téma. Tetralogie od Conna Igguldena mě zaujala nejvíce, a tak nastalo shánění po různých knihkupectvích a antikvariátech. Nakonec se zadařilo a mám všechny díly. ⠀ ⠀ První díl série s názvem Bouře se odehrává v 15. století v době, kdy na trůn nastupuje mladý, a především slabý a duševně nemocný král Jindřich VI., který rozhodně nemá tak velkou moc a podporu jako jeho otec. Naštěstí má král pár svých věrných a svou silnou a věrnou manželku Markétu z Anjou. Ovšem i tak královy neduhy dokážou ve svůj prospěch využít šlechtici v čele s Richardem z Yorku.⠀ ⠀ Opravdu jsem uvítala, že na začátku knihy je nejen rodokmen důležitých šlechtických rodů vystupujících v předloze, ale také výpis jednotlivých postav a pár poznámek k nim. Jinak by se v tom čtenář možná ze začátku ztrácel. I když je knížka docela obsáhlá, četla se mi opravdu dobře. Děj, i přes to, že má kniha téměř 500 stran, neměl hluchá místa a krásně odhaloval zákulisní intriky, které později bohužel přerostly v občanskou válku. Líbilo se mi, že autor skloubil reálie a také přidal pár svých dějových linek a postav, které příběh osvěžily, a přitom nenarušily historická fakta. ⠀ ⠀ Posledních sto stránek, kde dochází k útoku na Londýn bylo strhujících. Vraždy, rabování, boje v ulicích… a to vše s detailními popisy pocitů velitelů obou stran. Samotný konec prvního dílu, kdy král skutečně není schopen vlády a kdy se plně ukazuje vliv Richarda z Yorku, krásně navnadí na další díl, kde se politické boje rozhoří na plno. ⠀ ⠀ Knihu opravdu doporučuji. Je mi jasné, že historické reálie s „omáčkou“ okolo nemusí sedět každému, ale za mě tahle kniha určitě stojí za povšimnutí. Určitě ji také doporučuji fanouškům seriálu Bílá královna a Bílá princezna.
Pomohla vám tato recenze? Ano 0
Kniha, Kniha Zlín, 2021, 9788076621862
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Top autoři Vše
Top série
Témata Vše
Každé rozhodnutí má svou cenu
Silný příběh o dívce, kterou manželství postupně zlomí, ale neumlčí. Karin hledá cestu zpět k sobě, ke svým snům i ke světlu. Citlivý, emocionální román o bolesti, naději a odvaze znovu začít.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Top autoři Vše
Témata Vše
Joanna si myslela, že má vyhráno.
Nový život, nový začátek, žádné stíny. Jenže pak zmizel Nate – a s ním i její jistoty. Co zůstalo? Touha, která pálí víc než strach. A temnota, do níž se znovu dobrovolně noří.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
TOP Interpreti
Témata Vše
Nová série Sněgoňové a Kotlety
Postapokalyptické Česko, zmutovaní lidé a pevnost, kde byl klid jen do příjezdu sester Jaderné bohyně. Vítejte ve zběsilém postapo světě nejlepších autorů české fantastiky.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Doplňky pro děti a dětského pokoje Vše
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
TOP hry
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Populární témata Vše
Dobrá záložka od Knihy Dobrovský Vše
Tipy na dárky Vše
Pro chlapa, co má všechno – kromě Deadpoola z kovu
Dárek pro věčného kluka v těle dospěláka, který si nejlíp odpočine u skládání hrdinů
Každý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhPo–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2025 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.