Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.0 z 5 200 hodnocení čtenářů

72× 5 hvězdiček 73× 4 hvězdičky 41× 3 hvězdičky 10× 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Kupka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Knihu jsme přečetla za pár dní s tíživým pocitem na srdci. Ačkoliv se mi zdál námět poněkud předvídatelný, kniha mě velmi pozitivně překvapila.

    Přečíst více
  • Bookswithterez registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Já se u této knihy tak dobře bavila!:) Harry s Wynem jsou tak skvělý pár, že jsem i přes stránky v knize cítila, jak to mezi nimi jiskří a jak k sobě pasují. Kromě mě to naštěstí ví i jejich kamarádi a já celou dobu doufala, že to zjistí i oni dva.   Krásná obálka úplně láká k odpočinkové a romantické knize, ale uvnitř to vlastně tak jednoduché není a příběh vás donutí přemýšlet a možná i trošku přehodnotit priority☺️. O knížce se teď hodně mluví a rozhodně si tu pozornost zaslouží.

    Přečíst více
  • Jiřina Semerádová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Tahle knížka klame obalem , vypadá jako nádherná , povrchní holka a přitom má hloubku, smysl pro humor, dialogy ,které mají jiskru, jsou chytré. Možná pro někoho bude moc úvah, pocitů, bolesti ,ale emoce jsou tu jako nejlepší koření, při hledání svého místa. Za mě top.

    Přečíst více
  • Saruska22 registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Čtení vhodné na dovolenou, ale to je asi tak všechno. Jindy se to prostě “nehodí” číst.. Konec jsem trochu čekala. Ale průběh byl takový, já nevim.. ne takovej, jak jsem čekala. Čekala jsem víc, něco lepšího. Byli spolu 8 let a nevšimli si, že jeden z nich má deprese a že druhý má zas jiný, závažnější, problém? Věci tohoto typu mi moc nedávali smysl. Za přečtení stojí, pokud hledáte něco opravdu nenáročného na oddech. Jinak nedoporučuji

    Přečíst více
  • Nikol Králíčková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Od knížky jsem neměla moc velké očekávání jediné co jsem od ní čekala a vlastně věděla že to bude super letní čtení. Přečetla jsem jí za týden protože jsem většinu času četla na pláži a tam je to přece jenom lepší a ještě když je to něco letního co k tomu sedí což tahle kniha přesně je. Je to super letní čtení ne jenom na pláž. Čekala jsem že v knize nic moc zajímavého nebude že to bude jen taková klasika nic extra ale mile mě to překvapilo protože to nebylo vůbec nudné furt jsem přemýšlela jestli něco nebo někdo nebo tam prostě super.

    Přečíst více
  • Andru307 registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Kniha mě moc nenadchla. Dá se říct, že celou dobu se nic neděje a celou knihu čekám jak se to vlastně vyvine. Za mě nemá poutavý příběh, spíš doporučuji někomu, kdo hledá nenáročný děj.

    Přečíst více
  • Pavla Šimková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Kniha nenadchne, ani neurazí. Pokud hledáte příjemnou a klidnou oddychovku, určitě můžete po této knize sáhnout. Hlavní postavy byly sympatické, dej svižně ubíhal, konec předvídatelný, ale to je u většiny takovýchto knih.

    Přečíst více
  • Gabi0702 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace

    Mě se knížka moc líbila, lehce se četla. Samozřejmě jsem ji koupila díky obálce ale i obsah je skvělý. Podle mě obsahuje knížka úplně vše, láska, zklamání, přátelství, trauma z dětství a hlavně to jak se spoustu lidí snaží zavděčit ostatním a zapomíná na sebe.

    Přečíst více
  • Daniela Kučerová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Moc se mi líbila, bylo to zajímavé a mám v plánu si přečíst další knihy od téhle spisovatelky. A určitě má místo v mé knihovně a za pár let si ji znovu přečtu.

    Přečíst více
  • Ivana registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

    Příběh se odehrává v několika časových linkách. Hlavní hrdinové vzpomínají na minulost a vy tak zjistíte, jak se seznámili a co všechno se mezi nimi stalo (především v době jejich studia na vysoké škole). Dozvíte se, kde se Harriet a Wyn poprvé setkali a jak se jejich vztah vyvíjel. Co společně prožili a co se nakonec pokazilo. Tempo vyprávění je pomalé a kromě jednoho velkého zvratu na samém začátku se žádných dalších překvapivých okamžiků nedočkáte. Já jsem navíc místy měla pocit, že autorka některé situace popisuje až zbytečně podrobně. Na druhou stranu se mi líbilo, jak Emily Henry pracuje s emocemi – díky tomu jsem se do hlavních hrdinů dokázala vcítit.

    Přečíst více
  • Kateřina Gerhátová registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Nezajímavé postavy a opravdu nesmyslný rozchod. Prostě tato kniha nebyla to pravé. Nechápu přemýšlení postav, je to celé nesmysl. Dvě hvězdy jen za to, že to mělo aspoň trochu čtivost a do půlky mě zajímalo, jak to dopadne.

    Přečíst více
  • Tereza Purnochová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    "Pořád mi nejde do hlavy, že jsme se předtím neznaly, že nás tři spojil nudný bytový výbor ve Vermontu. Nejdůležitější přátelství v mém životě bylo rozhodnutí cizích lidí, náhoda. Vtipkovaly jsme, že naše spolubydlení musí být nějaký experiment financovaný vládou." Do knihy Kde je mi dobře jsem se pouštěla s vědomím, že se bude jednat o oddechové čtení Nicméně dostala jsem silný příběh, kde hlavní roli měla láska, druhá šance, ale i přátelství. ❤️ Kdy hlavním poselstvím byla lepší komunikace, a to jak ve vztazích s partnery, tak i mezi kamarády. "Jdi na místo, kde je ti dobře, Harriet, pomyslím si zoufale, jen abych si uvědomila, že jsem doslova na svém nejoblíbe: nějším místě. A on...je... tady." Příběh se točí kolem Harriet a Wyna, kteří dříve tvořili pár. Nicméně před pěti měsíci se rozešli a nikomu o tom neřekli. A teď mají jet se svými dlouholetými kamarády na každoroční výlet do Maine na chatu. Oba dva se pro "dobro všech" dohodnout, že bude lepší, když vztah budou předstírat. Přece nic hrozného. Jo, tohle se ale lehce řekne, ale provedení lehce pokulhává. Neboť z obou cítíte, že za ty měsíce odloučení vzájemné city nevyprchalaly. Jop, čeká je velmi náročný a zajímavý pobyt. "Napij se vody." "Nepotřebuju vodu," řeknu. "Potřebuju stroj času." "Tolik peněz nemám, Harriet. Mám jenom vodu." I když se příběh odehrává v přítomnosti, tak díky vzpomínkám máme možnost nahlédnout do jejich minulosti a právě díky těmto střípkům skládáme jednotlivé díly, které pak utvářejí celistvý obraz. A i když se mi tento prvek líbil, tak si myslím, že mohl být lépe zakomponován. Někdy mi to zdálo, jako kdyby se příběh tak nějak rozsekl a pak už nebyl tolik plynulý. "Pamatuješ si, co jsi mi řekl o svém mozku?" "Řekl jsi, že ti připadá jako ruské kolo." "Jako že všechny tvoje myšlenky neustále krouží a ty se po jedné natáhneš, ale je těžké u ní zůstat dost dlouho, protože se pořád točí." "Až na tebe. Jsi jako gravitace." "Všechno se točí." "Ale moje myšlenky se vždycky zčásti týkají tebe."

    Přečíst více
  • knizni.taurus registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Knihu Kde je mi dobře jsem si vybrala, protože jsem měla za to, že to bude fajn romantická oddechovka na konec léta. Neřekla bych, že je to jen oddechovka, ale co jsem tedy dostala? Dostala jsem knihu o lásce, o druhých šancí, o důležitosti komunikace ve vztahu, ale také o přátelství. Romantická linka je tady velmi silná, už z prvních stránek cítíte to, že Wyn a Harriet spolu vztah sice skončili, ale stejně patří k sobě. A tak nastalo 300 stran mé frustrace nad tím, že spolu nejsou. :D Každopádně oni dva mě spolu bavili, to jak on byl tišší (škoda, že nebyl i jeho pohled) a ona ta sarkastická, jakou mezi sebou měli chemii a svoje narážky a vtipy. Nebyli to žádní suchaři. Ale důležitá tady není jen romantika, ale také přátelství. Byl to skvělá parta lidí, která se potýkala s tím, jak se lidé mohou díky tomu, že se přestěhují a vydají jiným směrem, odcizit, i když si to sami neuvědomují. A ačkoliv mě třeba Sabrina v některých věcech vytáčela, tak ta holka měla ten důvod tak laskavý, že jsem ji vše na konci odpustila. Bohužel má kniha i své mínus. Příběh se mi četl pomaleji. Vždycky jsem si užívala, když byla parta spolu nebo když spolu mluvili Wyn a Harriet, ale celkově tady bylo dost opisů a málo dialogů, což působilo občas zbytečně zdlouhavě. Výlety do minulosti byly zajímavé, ale trošku mi trhali tu pomyslnou nit příběhu. Kromě toho všeho je tady taky dost o sebepoznávání a o tom, co člověk chce (nebo by měl) se svým životem dělat. Je tady i hezky řečeno, že člověk by měl dělat takovou (nejen) práci, co jej naplňuje a baví a neměl by se chtít zavděčit svou prací někomu jinému, i když je v ní nešťastní. Nicméně i přes nějaké to menší mínus se mi kniha líbila a nelituju ani jedné přečtené stránky. Dohromady totiž kniha vytváří skvělý celek o přátelství, pravých láskách a o řízení vlastní budoucnosti. V rámci spolupráce s Knihy Dobrovský mi byla poskytnuta e-kniha za účelem recenze :)

    Přečíst více
  • PražskáHolka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Miluju knihy v angličtině a tuto obzvlášť. Tak skvělá oddychovka - dlouho jsem takovou nečetla!

    Přečíst více
  • nová knihomolka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Knihu jsem si koupila na blind, když jsem procházela knihkupectví a musím říct, že nelituju! I když je jasné, jak to skončí, až do poslední chvilky jsem si říkala, že to ani není možný, aby to skončilo šťastně. Fakt super, taková oddychovka. :)

    Přečíst více
  • Zuzana registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček

    Čekala jsem od knížky víc a myslím, že příjemných oddechovek se najde plno lepších :-)

    Přečíst více
  • gabinka• registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    nemela jsem velke ocekavani ale tuto knihu velmi miluju neni to tak silly cute beach romance proste pohodinda tahle knizka je moje srdcovka a ten pribeh je srdcervoucí ale nadherny

    Přečíst více
  • Hudyhudynka registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Podle recenzí a obálky jsem čekala, že to bude oddechové letní čtení k bazénu, ale opak je pravdou. V knize najdete spoustu situací možná i z vašeho života, nad kterými se budete chtít zastavit a zamyslet. Láska, přátelství, rodinné vztahy, práce, která vás možná nenaplňuje.

    Přečíst více
  • Jana Elišková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Kniha se čte velmi dobře, ale občas to přeskakování ze současnosti do minulosti bylo matoucí. Konec byl předvídatelný, ale to se dalo čekat. Samotná zápletka mě překvapila a asi jsem čekala něco víc. Doporučuji na letní dovolenou je to ideální.

    Přečíst více
  • Divá Kira registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace

    Miluju to. Nádherný příběh Harriet a Wyna, kteří si k sobě znovu nachází cestu. Ale také příběh o dlouholetém přátelství Harriet, Cleo, Sabriny a Kimmy, se kterými jsem se nikdy nenudila.

    Přečíst více