Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.4 z 5 65 hodnocení čtenářů

37× 5 hvězdiček 22× 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Knihomajda registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Moje první zkušenost s jiným žánrem než je romantika. Kniha měla v sobě spoustu napětí a hodně se tam toho stalo. Je těžké převyprávět kamarádům o čem příběh byl, protože má spoustu bočních linií a zápletek. Určitě knihu doporučuji a plánuji si přečíst od autorky známou sérii Návod na vraždu pro hodné holky.

    Přečíst více
  • acourtofbooks ** registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace

    Další zázrak od Holly.. Nebylo to tedy tak wow, jak její NNVPHH série, ale bylo to fajn a záživné.. Občas mi to fakt nahánělo strach, hlavně když jsem to četla večer.. Začátek mi tedy moc neutíkal, ale pak se to rozjelo a já nemohla přestat číst.. Jediná postava, kterou jsem nemohla vystát byl Oliver. Vůbec mi ho není líto, protože obětoval i svou vlastní sestru a bylo mu to naprosto jedno. Potřebovala bych více scén Red a Arthura!! Kdo má rád příběhy od Holly a celkově thrillery, tak určitě doporučuju..

    Přečíst více
  • Sunrise_.reader registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Tato kniha je nesmírně napínavá! Přečetla jsem ji za čtyři hodiny. Některé zvraty jsem sice odhadla, nicméně i tak jsem si čtení nesmírně užila! Tohle byla vážně jízda! Oliver mě štvala tak moc, že jsem se modlila, aby už mu někdo rozbil hubu nebo, aby ho ten střelec zastřelil. Takhle sobeckého člověka jsem dlouho neviděla! Už se těším až si přečtu NNPHH!✨

    Přečíst více
  • pajaa.r registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Tahle kniha mě neskutečně nadchla!! Byla to moje první zkušenost s young adult thrillery a určitě jsem u jedné knížky neskončila. Občas jsem tušila co se tam stane za zvrat, ale nějak extra mi to nevadilo. Boží!

    Přečíst více
  • ellisis registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Další thriller, který si budu pamatovat a skvěle padne i do mojí knihovny. Je to thriller, který je psaný tak trochu jinak ne ostatní, chvílemi se mi zatajil dech a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

    Přečíst více
  • JeonLuu registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Ze začátku se mi kniha četla pomalu a kolikrát jsem ji odložila se strachem, že to byla zbytečná útrata peněz. Ovšem, když jsem se překousala dál nemohla jsem knihu odložit!

    Přečíst více
  • Antonie0369 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Další díl od, teď už známější britské spisovatelky Holly Jackson - Jen pět přežije, se 18.4. 2024 vyhýbá zajetým kolejím známé Young adult detektivky (Návod na vraždu pro hodné holky) a na 389 stránkách popisuje svůj vlastní příběh na pokraji smrti, kde nezůstane nic skryto. Nic totiž nenaruší důvěru víc, než tajemství, která člověk tají i před svými nejbližšími. Hlavní postava Red, které za zvuku domovního zvonku záhadně zemřela matka, se teď s partou 5 dalších kamarádů nachází v 31 stop dlouhém obytňáku, na cestě užít si Jarní prázdniny v Gulf Shores. Cesta však není jednoduchá a těsně před cílem jejich cesty parta ztratí signál, přístup k navigaci a uvízne v Kesey kde široko daleko noc není. Tehdy začíná boj o přežití. Doslova. Ocitají se pod útokem neznámého odstřelovače, který s nimi nemá slitování a chce odpovědi. Jeden z nich skrývá tajemství, kvůli kterému možná zemřou úplně všichni. Časová linka tohohle příběhu je naprosto geniální a velmi těžká na zpracování. Start knihy v 10 večer dodává mystickou a temnou atmosféru, zatímco zakončení za rozbřesku vyzařuje pocit úlevy a útěchu (a to nejen proto, že je konec), ale protože to Holly Jackson zvládla bez potíží. Já sama o sobě jsem ještě nečetla knihu postavenou na osmi nekonečných hodinách a moc si to pochvaluji. Nejzajímavější postavou pro mě byla Red. Ze začátku tichá, uzavřená a hodně zamýšlená. V průběhu děje má ale největší pozitivní vývoj ze všech postav a ukáže se jako vnitřně silná a zdatná - narozdíl od Olivera, tomu bych nejradši vlepila tři facky a ani toho nelitovala. Vztahy se tak, kvůli narůstajícímu tlaku a sundání masek, od začátku dost změnili a v karavanu začíná být pěkně dusno. Smekla bych klobouk i pro to, jak autorka nezapomíná na úplné a velice dobře zpracované maličkosti, které se díky Red táhnou celým příběhem. Celá kniha mi přijde skutečně úžasná s logickým příběhem. Škoda, že těmto mladým lidem ve stresujících situacích vybavuje malá hrstka vulgárních výrazů. Vím, že to k životu patří a přibližuje to tak postavy k realitě, ale já preferuji jak knihy, tak i filmy bez urážek a vulgarismů. Štěstí je, že jsem to dočetla až do konce, protože jinak bych nenarazila na neuvěřitelně dojemný konec, který mě dohnal až k slzám. A jak to? To už si musíte zjistit sami.

    Přečíst více
  • Lennka_lenny registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    Je to dobrá kniha ale asi prvních 100 stran prostě nic, nic zajímavého, pak se to už nějak rozjede a je to vpohodě, bylo to dokonce hodně dobrý, jen mě štve tych prvních 100 stran

    Přečíst více
  • kiki registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Kniha se četla úžasně miluju napínavej děj a na konci opis co napíš artur miluju tu knihu

    Přečíst více
  • Natálie Fialová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Kniha je úžasná, čtení jsem si užila a přečetla ji velice rychle

    Přečíst více
  • Valérie Anna Vohánková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Ja jako někdo kdo čte hlavně love books, musí uznat že to byla fajn změna. Bylo to krásně napínavé a donutí vás nad tím přemýšlet. Závěr se nemusí líbit všem, ale za mě Holly lepší konec vymyslet nemohla.

    Přečíst více