Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.7 z 5 10 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

 • Qwertz registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

  Kniha přečtena jedním dechem, svět i děj je propracovaný a poutavý. Těším se na případné další díly a představení okolních zemí, rodů a další historie. Trošku mě mrzí, že těch linek postav bylo možná trochu moc a děj šel potom velmi rychle (spěchal) a skončil velmi náhle. Čím víc jsem se blížil konci, tím víc bylo předvídatelné, *SPOILER*, že se vše pokazí a možná to bylo až moc na sílu - na začátku kapitoly jsem přemýšlel jen, kdo a jak.... Zvraty však uvěřitelné, emoce vzbuzené, suma sumárum skvělá kniha a pro fantasy (jsem rád, že tam není zatím tolik magie, ale jen nastíněné božstvo) čtenáře, povinnost. Kdyby to šlo, dám 4,5/5 *

  Přečíst více
 • Günter registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Neskutečný fantasy počin. Pro každého povinost

  Přečíst více
 • Hoffik registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Objev roku! Autor opravdu mile překvapil. Kniha je velmi poutavě napsaná, příběh skvěle vystavěný z pohledu několika hlavních postav, jejichž osudy se pomalu začnou prolínat. Pokud by člověk neviděl obálku, mohl by si myslet, že jde o překlad světového bestselleru. V tomto prvním díle se nám pomalu schyluje k větším zvratům a moc se těším na druhý díl!

  Přečíst více
 • Petr Osina registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Česká tvorba na světové úrovni. Tak bych popsal Relikty minulosti – Podzimní bouře. Vůbec byste nepoznali, že je tato kniha prvotinou českého autora. Už od první stránky máte totiž pocit, že čtete nějaký světový bestseller. Navíc najdete v knize nádherné ilustrace, které doprovází děj a nesmím zapomenout i na obří mapu Andaloru, kterou si jednoduše zamilujete. Pokud máte rádi rytířské nebo gladiátorské souboje, jste na správném místě. Šest dějových linek z dokonale promyšleného světa Andaloru vás naprosto vtáhnou do děje. Já osobně bych v knize uvítal klidně prvky magie, ale i přes tuto absenci jsem si příběh oblíbil do posledního slova. Možná si budete na začátku připadat stejně ztracení jako já. To velké množství postav, které postupně vstupují do děje, vás ale nijak nezaskočí, protože nám autor nachystal na konec knihy krásně obsáhlý a přehledný rejstřík všech jmen a rodů, které jsou zmíněny v příběhu. Teď mě asi většina z vás ukamenuje, ale i přes to, že nejsem velkým fanouškem GoT, měla tato kniha podobnou „atmošku,“ která mě tady vůbec ničím nevadila. Nedokážu si ani zdaleka představit kolik úsilí a času musel autor vynaložit k tomu, aby vzniklo něco tak velkého a dokonale promyšleného. Nyní autor pracuje už pomalu na pokračování a já už teď vím, že si ho jednou s radostí zakoupím a přečtu. Děkuji spisovateli Petru Křížovi za poskytnutí recenzního výtisku. Bylo mi ctí vstoupit do nádherného příběhu, který dosahuje světové úrovně. Petr z Knihstagramu

  Přečíst více
 • Tereza registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Kniha byla opravdu skvělá. Autorův jazyk psaní je úžasný. Ta slovní spojení, popisy a zvraty. Přesně ví, kde kapitolu ukončit a pak je najednou po půlnoci. Ale tak ještě jednu kapitolu .

  Přečíst více
 • Martin registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Super kniha. Perfektné dejové línie. Každá ide svojim smerom a pritom každá by mohla mať svoju knihu.

  Přečíst více
 • knihy_jsou_posedlost (IG) registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

  Hodnocení 5⭐/5⭐ Tato kniha mě opravdu překvapila svou „velikostí“ a kvalitním zpracováním – je krásně stylizovaná a má nádherný přebal, který ihned upoutá. Navíc mapa jak vně knihy, tak i velká mapa přiložena ke knize je dokonalé dílo, které je přehledné. Také ilustrace jsou moc povedené a dokreslují vyprávění. Musím vyzdvihnout, jak je kniha napsaná, mluva je dokonala a vše co je v knize napsáno se tam opravdu hodí. Je to krásný sloh, a tím si mě kniha dokázala opravdu získat, měla jsem doslova pocit, že kráčím po království já sama. Líbili se mi zajímavé politické konflikty a velká hra králů v pozadí celého příběhu. I přes to, že je kniha psaná hned z pohledu šesti postav musím říct, že postavy z žádném případě nebyli ploché. Byli dostatečně vykresleny, a dokonce tam uplatnili i nějaký seberozvoj. Líbilo se mi, že byl příběh podáván jak z šlechtického prostředí - princ a král, tak i z opačné strany společnosti - gladiátor a zlodějka. Dokázala jsem se do postav vžít, ovšem je pravda, že to není lehké čtení. To z důvodu, že je to zkomplikováno velkým množstvím postav a míst, protože svět je opravdu obrovský a propracovaný. A samozřejmě neobvyklými názvy, které jsou pro mě velkým plusem, protože jsou originální a nejsou nějak šíleně krkolomné a přitom zní opravdu dobře a fantaskně. V tomto mi to ale velice ulehčil rejstřík, který je na konci knihy. Nejsou v něm jen jména postav (králové, lordi, lady, jarlové, sirové, kapitání atd.) ale i města, království a rody (které mají v popisu i heraldiku, sídlo a heslo rodu – což jsou za mě dokonalé detaily, které toto dílo ještě zvyšuje o další úroveň), jde na knize prostě vidět opravdu hromada práce, doslova se na ní autor vyřádil. A tím si taky vytvořil obrovskou škálu možností, díky velikosti světa a hromadě postav, které mají v příběhu každá své místo. Pokud tato série bude úspěšná (věřím, že bude), může těžit z politické velikosti v pozadí příběhu, tudíž ústřední postavu jakéhokoliv dalšího dějství může udělat takřka z kohokoliv. V této knize nehledejte žádné klasické fantasy prvky jako jsou elfové či trpaslíci, nebo magii. Tento příběh se zatím stává fantasy, jen díky vymyšlenému světu a postav v něm žijících (také zvířatům).

  Přečíst více
 • Jitka Němcová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček

  Možná trošku víc postav, v kterých jsem se ztrácela, ale jinak dost dobrý :)

  Přečíst více